راهنمایی کلیدی برای موفقیت در بازاریابی تلفنی

پس از بلاگ‌های منتشر شده در خصوص عوامل موثر بر اثر بخشی بازاریابی تلفنی که می‌توانید از طریق لینک‌های بخش اول و بخش دوم آن‌ها را مطالعه نمایید، در این بلاگ در 8 راهنمای کلیدی برای موفقیت در بازاریابی تلفنی را با هم مرور می‌کنیم.

8 راهنمای کلیدی برای موفقیت بازاریابی تلفنی

ما 8 نکته‌ی کلیدی برای موفقیت در بازاریابی تلفنی تعریف کرده‌ایم. این راهنمایی‌های کلیدی را دنبال کنید تا به رشد عملکرد خود دست پیدا کنید.

برای شروع آماده‌اید؟

قانون اول: مختصر و مفید باشید

هدف شما این است که به پیام‌تان پاسخ داده شود نه این‌که محصول‌تان را بفروشید. پیامتان را کوتاه کنید و مشتری احتمالی را به واکنش دعوت کنید. برای مثال بهترین مدت زمان برای پیام صوتی بین ۸ تا ۱۴ ثانیه است.

قانون دوم: شماره تان را تکرار کنید

خیلی مهم است که در ابتدا و انتهای پیام شماره تلفن‌تان را تکرار کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشتری آن را دریافت می‌کند و احتمال دارد با شما تماس بگیرد.

قانون سوم: پیش از تماس برای بازاریابی تلفنی متن آماده داشته باشید

اگر فرد موردنظر نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟ شما ۳ ثانیه وقت دارید که به یک پیام فکر کنید. بنابراین باید پیام مورد نظرتان را از قبل آماده نگه دارید.

زمان مناسب بازاریابی تلفنی

قانون چهارم: در زمان مناسب تماس بگیرید

بهترین ساعات تماس بین 8 تا 9 صبح و از ۴:۳۰ تا ۶:۳۰ بعد از ظهر است. تغییرات مناطق مختلف زمانی را به خاطر داشته باشید تا در بهترین زمان پیام خود را بگذارید. شنبه صبح و چهارشنبه بعد از ظهر پیام نگذارید، زیرا معمولا پیام‌ها در این ساعات هفته نادیده گرفته می‌شوند.

قانون پنجم: شخصی و در عین حال حرفه ای باشید

حداقل دو بار در پیام نام خانوادگی فرد را به کار ببرید.

قانون ششم: کلمات تان را هوشمندانه انتخاب کنید

آیا از «ام» یا آواهای دیگری که در واقع کلمه نیستند استفاده می‌کنید؟ آیا کلمات بیش از حد استفاده شده را به کار می‌برید؟ آیا کلمات را به صورت اشتباه به کار می‌برید؟ آیا از اصطلاحات حرفه‌ای یا تخصصی استفاده می‌کنید؟

سعی کنید با استفاده از فرهنگ لغات جایگزین‌هایی مثل «قابل قبول، مناسب، با اعتبار، برتر، ارزشمند و غیره» برای «خوب» پیدا کنید.

قانون هفتم: سرعت حرف زدن تان را تنظیم کنید

اگر می‌خواهید پیام‌تان کوتاه باشد، سعی نکنید تند حرف بزنید، در عوض پیام‌تان را مختصر کنید.

اگر خیلی سریع صحبت کنید، فرد موردنظر تصور می‌کند شما ارزش وقت گذاشتن ندارید، و اگر خیلی آهسته صحبت کنید احتمال دارد حوصله‌شان را سر ببرید.

تنظیم سرعت حرف زدن به صورت ثابت و محکم توجه آن‌ها را جلب کرده و باعث می‌شود به شما گوش دهند.

قانون هشتم: تکالیف تان را انجام دهید

تمامی اطلاعات فروش را قبل از تماس جمع آوری کنید.

تماس برای معرفی خود، دلیلی برای تماس به مشتری احتمالی نیست.

«متوجه شده‌ام که به تازگی برنامه‌ریزی منابع سازمانی‌تان را به روز رسانی کرده‌اید» یا «متوجه شده‌ام که اخیرا یک سرور جدید برای ایمیل نصب کرده‌اید»، این‌ها بهانه‌های خوبی برای مکالمه به آن‌ها می دهند.

در بلاگ آینده در مورد چگونگی ارسال ایمیل قبل و یا بعد از مکالمات بازاریابی تلفنی مطالبی را با شما اشتراک خواهیم گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید