وب سایت: https://www.sheypoor.com
صنعت: ارائه خدمات آنلاین
دسته: B2B و B2C

درباره شیپور

شیپور از مرداد ماه سال ۱۳۹۱ با موضوع نیازمندی های آنلاین راه اندازی گردیده و هدف اصلی آن در ارتباط قرار دادن خریدار و فروشنده به صورت مستقیم می باشد. لازم به ذکر است نام و برند تجاری شیپور Sheypoor نیز به نام شرکت نت تجارت اهورا (سهامی خاص) در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت گردیده است.

چالش ها

مجموعه شیپور از ماه های پایانی سال 95 روند فروش و خدمات B2B را با منعقد کردن تفاهم نامه های همکاری با بنگاه های مشاور املاک و نمایشگاه های خودرو آغاز نموده است.
در آغاز این فرآیند تیم فروش شیپور با چالش هایی مواجه گردید که مدیران مجموعه راهکار مواجهه با این چالش ها را پیاده سازی نرم افزار CRM دانستند. از مهمترین این چالش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اطلاعات دقیق و قابل رد گیری از روند فعالیت های کارشناسان فروش و نحوه ارتباط آنها با مشتریان وجود نداشت و این اطلاعات در قالب فایل های اکسل و در معرض ریسک نگهداری می گردید.
  • بررسی روند ثبت آگهی مشتریان و کیفیت آگهی های ثبت شده با سادگی قابل انجام نبود و زمان و انرژی زیادی را از تیم فروش می گرفت.
  • اطلاعات مشتریان مانند اطلاعات تماس و یا مشخصات هویتی کارکنان آنها که برای مدیریت فروش مجموعه جزء اطلاعات بسیار مهم و حیاتی بود، درقالب یک پایگاه داده ای منظم جمع آوری و نگهداری نمی شد.

پیاده سازی راهکار

با توجه به چالش های موجود و اهمیت واحد فروش B2B، فرآیند پیاده سازی SarvCRM با پایلوت قراردادن یکی از تیم های فروش آغاز شد.

اطلاعات تمامی مشتریان و افراد زیرمجموعه با توجه به نیاز تیم مدیریت فروش برای دریافت گزارشات وارد نرم افزار SarvCRM شد و تیم های مختلف فروش شیپور براساس دسته بندی های از پیش تعیین شده مسئول ارتباط با مشتریان شدند و با استفاده از ماژول های ارتباطی مانند تماس ها و جلسات، جزئیات روند ارتباطی با مشتریان را ثبت کردند. همچنین وضعیت های مختلفی که برای نحوه همکاری با مشتریان تعریف شده بود با استفاده از ماژول فرصت ها پیاده سازی شده و گردش کاری های متناسب با هریک از این وضعیت های همکاری تعریف شده و مورد استفاده قرار گرفت.

همزمان با آغاز مرحله پیاده سازی با توجه به نیاز انجام یکپارچه سازی SarvCRM با سیستم فروش شیپور و دریافت گزارشات از آگهی های ثبت شده، عملیات انجام یکپارچه سازی با همکاری تیم های فنی سرونو و شیپور آغاز شد. همچنین شخصی سازی های مورد نیاز مانند اضافه کردن فیلدهای اختصاصی و فرم های عملیاتی براساس تحلیل فرآیندهای کاری و همچنین تنظیمات مربوط به سطوح دسترسی و امنیتی با درنظر گرفتن روند یکپارچه سازی برروی SarvCRM انجام گردید.

نتایج پیاده سازی

پیاده سازی نرم افزار سی آر ام کمک کرده است که نتایج زیر در پارس آنلاین حاصل شود:

  • کنترل وضعیت همکاری با مشتریان: با استفاده از گزارشات پیشرفته ای که در نتیجه یکپارچه سازی با سیستم های نرم افزاری شیپور ایجاد شده است اکنون تیم فروش شیپور روند فعالیت مشتریان در وب سایت شیپور را بصورت آنی کنترل کرده و مشتریان را به نحو بهتری هدایت می کنند.
  • ایجاد نظم در ارتباطات با مشتری: فرآیند ارتباط با مشتریان با استفاده از ماژول های مدیریت ارتباطات SarvCRM براساس زمانبندی های از پیش تعیین شده انجام می شود و مدیریت تیم ها به کمک ابزارهای گزارش گیری از فعالیت های اعضای تیم روند ارتباط با مشتری را براحتی کنترل می کنند.
  • بهبود تجربه مشتریان: برای کارشناسان براساس قوانین و گردش های کاری تعریف شده توسط مدیریت فروش در نرم افزار با مشتریان خود مرتبط می شوند و وجود سیاست واحد در رفتار با مشتریان باعث بهبود تجربه مشتری از همکاری با مجموعه شیپور شده است.
  • بهبود کیفیت پاسخگویی به مشتریان: اطلاعات کامل مشتریان و سوابق تماس ها و جلسات با مشتریان که بصورت منظم در طول مدت زمان تعامل با مشتری در CRM ثبت شده، کیفیت پاسخگویی به مشتریان را ارتقاء داده و باعث شده است که مشتریان بصورت مدارم درخواست های خود را تکرار نکنند.

صحبت پایانی

آقای رضا اربابیان موسس و مدیر عامل شیپور:
با کمک SarvCRM توانستیم هوشمندانه تر در بازار حضور یافته و مشتریان خود را با کارایی بیشتری مدیریت کنیم. موضوع بسیار با اهمیت برای من حضور فعال و منعطف تیم سرونو در پیاده سازی و ارائه راهکار بر اساس نیازمندی های شیپور بود که باعث افزایش سرعت و کیفیت خروجی های مورد انتظار ما شد.

آقای احمد کیهانی مدیر فروش شیپور:
ما در شیپور باید یک رابطه منعطف، کارا و ارزشمند با مشتریانمان ایجاد کنیم. خوشبختانه شرکت سرونو در این راه با ما همراه شده است و با پاسخ به نیازهایی که در این حوزه برای حضور قدرتمند در بازار داریم، ما را قادر ساخته که بتوانیم به بهترین شکل به خواسته های مشتریانمان پاسخ دهیم. با توجه به نگاهی که من و همکارانم به آینده داریم و نیز چابکی سرونو در ایجاد امکانات جدید، پیش بینی می کنم که ما و سرونو یک همکاری طولانی مدت خواهیم داشت.
بسیار خوشحالم که ابزاری توانمندی در حوزه CRM در اختیار داریم.