نوو نورد دارو

مجموعه نوو نورد دارو

درباره شرکت نوو نورد دارو

شرکت نوو نورد دارو یک شرکت خانوادگی می‌باشد که در سال 1363 به عنوان یکی از اولین شرکت‌های خصوصی در زمینه دارو تاسیس گردید، سپس با توسعه در بخش‌های مختلف به یک شرکت چند فعالیتی تبدیل شد.

امروزه شرکت نوو نورد دارو، یک شرکت چند فعالیتی پیشرو در زمینه ثبت، واردات، توزیع، فروش، بازاریابی، مشاوره و حمایت فنی محصولات دارویی، بیو دارویی، آنزیم‌های صنعتی و تجهیزات پزشکی می‌باشد.

این شرکت با داشتن بیش از 30 سال تجربه و سابقه‌ی همکاری با تولید کنندگان شناخته شده و معتبر بین المللی قادر است ارتباط مؤثری میان صنایع داخلی و شرکت‌های مطرح برقرار نموده و در کنار فروش آنزیم‌های صنعتی، با ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای و فنی گسترده در زمینه اصلاح فرآیند‌های تولید، افزایش بهره‌وری، بهبود فرمولاسیون و تولید محصولات جدید، راهکارهای بدیع و پایداری در حوزه‌های مختلف صنعت ارائه دهد.

چالش‌ها

چالش‌های اصلی که برای حل آن‌ها استفاده از نرم افزار CRM آغاز شد به شرح زیر بودند:

  • اطلاعات مرتبط با مشتریان و پروژه‌ها به صورت پراکنده در بخش‌های مختلف ثبت می‌شدند که این امر موجب شده بود پیگیری موارد مرتبط با آن‌ها بسیار مشکل شود.
  • وجود پرونده‌های کاغذی برای هر پروژه امکان بررسی وضعیت پروژه‌ها و دریافت گزارشات را مشکل می‌ساخت و نیازمند صرف زمان زیادی بود.
  • هر کارشناس فروش اطلاعات و سوابق مشتریانش را در فایل‌های جداگانه ای مدیریت می‌کرد که این موضوع باعث می‌شد با جابه جایی افراد و ورود نیروی جدید به شرکت، انتقال جزئیات کامل سوابق مشتریان به طور دقیق امکان پذیر نباشد.
  • پیگیری و مدیریت مناسب وظایف و پروژه‌های مربوط به کارشناسان شرکت نیز یکی دیگر از مواردی بود که تمایل وجود داشت، به صورت مدون‌تر، قابل ثبت و پیگیری باشد.
نوو نورد دارو

وب سایت: www.roojatejarat.com
صنعت: صنعت ساختمان
دسته: B2B

پیاده سازی راهکار

اولین قدم در پیاده سازی نرم افزار در راستای یکپارچگی اطلاعات شرکت و قرارگیری در یک فضای قابل دسترس برای همه تیم‌ها بود که اطلاعات مشتریان از جمله مشخصات مشتری و اشخاص مرتبط به عنوان حساب و افراد در سیستم تعریف شده و به تدریج در طی زمان این اطلاعات توسط هر کارشناس تکمیل شد.

سپس فروش‌های در جریان به تفکیک مراحل فروش شناخته شده شرکت در سیستم وارد شدند تا کارشناسان بتوانند پیگیری‌های مرتبط با هر مشتری در طی فرآیند فروش را از این پس در سیستم مدیریت نمایند. در ادامه فرم‌های خروجی پیش فاکتورهایی که شرکت نوو نورد دارو در اختیار مشتریان قرارداد می‌داد در سیستم تعریف شد. با ثبت پیش فاکتور و فاکتور مرتبط با هر فروش در سیستم، اطلاعات کامل چرخه کار با مشتری در سیستم ذخیره شد.
برای ثبت و پیگیری پروژههای اصلی شرکت و همچنین محول کردن وظایف گروهی به کارشناسان فروش برای پیگیری و دریافت عمکلرد هر کارشناس و گزارش‌گیری‌های سریع تر، بخش مدیریت پروژه‌های SarvCRM راه اندازی گردید.

همچنین برای مدیریت مشکلات فنی مشتری و پیگیری آن‌ها و همچنین داشتن پایگاه داده‌ی منسجمی از نتایح فنی حاصل در طی زمان به ازای مشکلات متفاوت مشتریان، بخش سرویس‌ها پیاده سازی شد.

در ادامه نیز برای ایجاد یکپارچگی کامل میان اطلاعات فروش و بازرگانی و سهولت ارتباط و گزارش‌گیری هر دو بخش، بخش سفارشات خرید توسط تیم بازرگانی در سیستم ثبت گردید تا پیگیری‌های مرتبط با هر خرید نیز در سیستم ثبت و مدیریت گردد.

نتایج پیاده سازی

پیاده سازی نرم افزار سی آر ام کمک کرده است که نتایج زیر در مجموعه نوو نورد دارو حاصل شود:

  • یکپارچگی اطلاعات:استفاده از نرم افزار SarvCRM به دسترسی و مدیریت صحیح اطلاعات شرکت بسیار کمک کرد. تمامی اطلاعات مرتبط با هر مشتری و همچنین فرآیند های داخلی شرکت و پروژه‌ها و سرویس‌های مرتبط در یک فضای جامع قرار گرفته و کارشناسان نوو نورد دارو دسترسی راحت‌تری به اطلاعات دارند.
  • تسهیل پیگیری‌های فروش: امکان پیگیری و دریافت آلارم برای جلوگیری از فراموش شدن فعالیت‌های محول شده به هرکدام از کارشناسان موجب تسهیل پیگیری‌ها برای کارشناسان و همچنین مدیریت شده است.
  • سهولت در گزارش گیری ها: در حال حاضر بخش زیادی از اطلاعات پروژه‌ها و مشتریان ما در سیستم ثبت شده و پرونده‌های کاغذی و فایل‌های پراکنده در شرکت حذف شده که این موضوع در مدیریت اطلاعات و پیگیری مشتری و همچنین گزارش گیری بسیار به ما کمک کرده است. گزارش گیری‌های هفتگی و روزانه به صورت خودکار ارسال شده که بخش مهمی از زمانی که برای ایجاد گزارش صرف میشد کاهش داده است.
  • امکان دسترسی به اطلاعات خارج از شرکت: به دلیل مزیت آنلاین بودن این نرم افزار ارتباط مدیران نوو نورد دارو با کارشناس های مستقر در خارج از شرکت نیز بسیار راحت‌تر شده و در همان فضای نرم افزار پیگیری‌های مرتبط با فروش‌ها و پروژه‌های شرکت از طریق نرم افزار پیش برده می‌شود. همچنین کارشناسان نیز خارج از شرکت به راحتی می‌توانند به اطلاعات مشتریان خود دسترسی داشته باشند و در مواقع مورد نیاز اقدامات اصلی مرتبط با مشتری را از خارج از شرکت انجام دهند.

سخن پایانی

خانم دکتر پریسا میرزایی

سرکار خانم دکتر پریسا میرزایی مدیر عامل مجموعه نوو نورد دارو:

در بین نرم افزار‌های مختلفی که برای CRM وجود داشت، انتخاب ما شرکت سرونو بود. شرکت نوو نورد دارو با وجود سی سال سابقه در زمینه کاری خود، دارای نیروهایی جوان، فعال و متخصص بوده که همواره در حال به روز رسانی خود و مجموعه هستند و ضرورت داشت نرم افزاری که برای این تیم انتخاب می‌شد قابلیت انعطاف پذیری و تطبیق با پیشرفت شرکت را داشته باشد.

با توجه به اعلام نیازی که از سوی شرکت ما در مورد اضافه شدن امکانات جدید اعلام می شد، بازخوردی که از تیم سرونو گرفتیم بسیار مثبت بود و متوجه شدیم که به درخواست‌های ما توجه می‌شود و حتی در صورتی که در لحظه امکان مورد نیاز ما در نرم افزار موجود نباشد تلاش برای رسیدن به راه حل‌های مناسب صورت می‌گیرد.

توجه به نیاز‌های یک شرکت و تلاش برای اجرای آن‌ها مطابق با اصول نرم افزار و انعطاف پذیری آن با فرآیندآهای کسب وکارها یکی از نکات مهم و مثبتی بود که در انتخاب شرکت سرونو از سوی مدیریت بسیار موثر بود.

برای شرکت ما این تعامل دو جانبه‌ای که میان دو تیم وجود داشت بسیار خوشایند بود چرا که هر دو شرکت در جهت بهبود طرفین به یک‌دیگر کمک می‌کنند.