کوشش گران صنعت آتی

تکنوبلت

درباره شرکت کوشش گران صنعت آتی (تکنوبلت)

شرکت کوشش گران صنعت آتی با نام تجاری تکنوبلت فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ با مدیریت مهندس هادی قنبری و همکاری تیمی کارآمد شروع کرده است. هدف از راه‌اندازی این مجموعه تأمین انواع تسمه‌های مورد مصرف در صنایع مختلف کشور است که با راهکارهای جدید و دانش فنی موجب کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری و تأمین قطعات یدکی صنایع مختلف کشور می‌شود.

چالش‌ها

قبل از شروع به استفاده از CRM فایل‌ها و بانک اطلاعاتی مشتریان شرکت بسیار پراکنده بود و به دلیل مستند نبودن اغلب از بین می‌رفت. پیگیری ها قبلا در زونکن و به صورت کاغذی انجام می‌گرفت و با تغییر نیروی فروش خیلی از دیتاها به صورت ناقص ثبت می‌شد به طوری که نیروی جدید چندان در جریان نبود که با مشتری قبلا چه صحبت‌هایی انجام گرفته است.
همچنین مساله مدیریت و نظارت بر کاربران و فروش‌های در جریان آن‌ها با کندی و به صورت کاملا سنتی انجام می‌گرفت؛ دلایل اصلی از دست رفتن فروش‌ها و پروژه‌های مشخص نمی‌شد و در نتیجه، برای بهبود آن‌ها امکان برنامه ریزی وجود نداشت.

تکنوبلت

وب سایت: www.technobelt.com
صنعت: تولید تجهیزات صنعتی

دسته: B2B

پیاده سازی راهکار

جهت استقرار نرم افزار، نیروهای مجموعه تکنو بلت ابتدا آموزش‌های لازم را دیده و شروع به وارد کردن بانک اطلاعاتی مشتریان خود نمودند. سپس کار مربوط به ثبت پیگیری‌های روزانه جهت ارائه گزارش روزانه به مدیریت آغاز گردید. به تدریج کار ثبت فروش‌های کاربران و تعیین گام‌های فروش به همراه پیشبرد مسائل مالی هر فروش از جمله فاکتور و پیش‌فاکتور آغاز گردید. این مساله نیازمند ثبت و مدیریت محصولات ارائه شده توسط این شرکت بود. بنابراین محصولات تکنوبلت هم وارد نرم افزار شد تا جهت صدور پیش‌فاکتور و فاکتور مورد استفاده قرار گیرد. در نهایت، با توجه به نیازهای مدیران برای گزارش‌ گیری از حجم انبوه اطلاعات وارد شده در نرم افزار و با توجه به قابیت گزارش ساز پیشرفته، تمامی گزارش‌های تحلیلی در نرم افزار آماده گردید تا مورد استفاده قرار گیرد.

نتایج پیاده سازی

با ورود SarvCRM، بانک اطلاعات یکپارچه و کاملی از مشتریان ایجاد گردید و حذف اطلاعات و از بین رفتن فایل‌ها به حداقل رسید.

درحال حاضر جستجوی مشتریان بسیار راحت‌تر انجام می‌گیرد، بنابراین دستیابی به اطلاعات لازم در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود که آن را به سایر پیگیری‌های لازم اختصاص می‌دهند.

پیش از استقرار نرم افزار CRM کارشناسان فروش پیگیری‌ها و یادداشت‌ها خود را داخل کاغذ می‌نوشتند ممکن بود به هر دلیلی پیگیری‌ها فراموش شود ولی زمانی که در نرم افزار تاریخ خاصی را مقرر می‌کند حتما موظف هستند در همان تاریخ فعالیت‌ها را انجام دهند که این امر موجب بهبود پیگیری‌ها با مشتریان شده است. همچنین کارشناس براساس برنامه‌ریزی انجام شده، بهتر زمان خود را تنظیم می‌کنند که در یک بازه زمانی بتوانند تمام پیگیری‌های برنامه‌ریزی شده را انجام دهند.

دیگر با تغییر کارشناس فروش، ارتباط با مشتری از بین نمی‌رود و نیروی فروش جدید به راحتی می‌تواند با مشتری ارتباط دوباره بگیرد و جایگاه خودش را در ارتباط با مشتری پیدا کرده و به سرعت با مجموعه هماهنگ شود.

با سی آر ام به راحتی فعالیت‌های تیم کنترل می‌شود و حتی می‌توان لحن صحبت با مشتری را اصلاح و بهبود بخشید.

سخن پایانی

آقای هادی قنبری

آقای هادی قنبری مدیر عامل مجموعه کوشش گران صنعت آتی (تکنوبلت):

CRM به ما انگیزه می‌دهد، چون هر اطلاعاتی درباره مشتری نیاز داریم را به صورت یکپارچه می‌بینیم و کارها تحت کنترل است. مثل این است که شما ساعت خود را کوک می‌کنید و با خیال راحت می‌خوابید، چون اطمینان دارید که زنگ ساعت شما را بیدار خواهد کرد.
تیم پشتیبانی SarvCRM همواره در دسترس بوده و به سوالات و مشکلات کارکنان پاسخ می‌دهند و از این لحاظ حس و تجربه خوبی به مشتری منتقل می‌نمایند. شرایطی بوده که ساعت 9 شب مجبور بودیم پشتیبانی بخواهیم، نیروهای سرونو ما را راهنمایی کردند. این پشتیبانی در مقایسه با شرکت‌ها و برندهای معتبر سازمانی بسیار عالی است.
پیاده سازی و استقرار نرم افزار در همان یک ماه ابتدایی انجام گرفت و نتایج قابل ملاحظه ای را برای ما داشت و موجب گردید ما اشتراک SarvCRM خود را تمدید نماییم.