نرم افزار CRM سرو https://www.sarvcrm.com SarvCRM - نرم افزار CRM ابری Thu, 14 Nov 2019 06:47:40 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.3 بهترین نرم افزار CRM کدام است (۲۰۱۹)؟ https://www.sarvcrm.com/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-crm/ https://www.sarvcrm.com/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-crm/#comments Wed, 28 Aug 2019 12:19:05 +0000 https://www.sarvcrm.com/?p=2863 ۱۱ ویژگی نرم افزار CRM که تمامی کسب و کارها به آن نیاز دارند چالش های ناشی از شرایط نامناسب اقتصادی فعلی موجب شده شرکت ها مسئله بهینه سازی ارتباط با مشتریان را به عنوان امتیاز در برابر رقبای خود مورد توجه قرار دهند. نرم افزار CRM ویژگی هایی ساده و در عین حال اساسی […]

نوشته بهترین نرم افزار CRM کدام است (۲۰۱۹)؟ اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
چالش های ناشی از شرایط نامناسب اقتصادی فعلی موجب شده شرکت ها مسئله بهینه سازی ارتباط با مشتریان را به عنوان امتیاز در برابر رقبای خود مورد توجه قرار دهند. نرم افزار CRM ویژگی هایی ساده و در عین حال اساسی دارد که منجر به تاثیرگذاری بیشتر بر کسب و کار شما میگردد. (برای آشنایی بیشتر می توانید مطلب نرم افزار CRM چیست را بخوانید)

Kelly Owens St رئیس سرویس تقویت تلفن همراه معتقد است که رمز موفقیت رسیدن به هدف، عمل به صورت فعالانه است. به همین دلیل شما باید خواسته های مشتریان را پیش بینی کنید و سپس به دنبال نیازهای اساسی آن ها بروید.

همانطور که میدانید امروزه نمیتوان فقط به مشتریان قدیمی اکتفا کرد. به همین دلیل اصلی ترین تمرکز CRM روی جذب مشتریان جدید است. شبکه های اجتماعی، سایت ها و… به دنبال ارزیابی ترجیحات مصرف کننده و بازار محصولات هستند.

نرم افزار CRM ابزار ارتباط موثر با مشتریان ثبت شماره همراه برای استفاده از بهترین نرم افزار CRM شروع ۳۰ روز استفاده رایگان قابلیت های بهترین نرم افزار CRM

در این مقاله ما به تعدادی از ویژگی های اساسی اشاره می کنیم که هر کسب و کاری در شرایط فعلی به این قابلیت ها نیاز دارد و در خرید نرم افزار CRM نیز باید آنها را مد نظر قرار دهد:

۱ – یکپارچگی ساده و آسان:

به طور قطع سرمایه گذاری بر روی CRM بدون اینکه کاربران شما تمایلی به استفاده از آن داشته باشند، کاری بیهوده و صرفا اتلاف وقت است. به گفته Nathan Stewart مدیر عامل شرکت Alkemi International سادگی و یکپارچگی برنامه های روزمره یکی از ویژگی های بسیارمهم نرم افزار CRM است. شرکت آنها در ابتدا از یک سیستم CRM بسیار پیچیده استفاده می کرد؛ در حالی که بعدها متوجه شدند نیاز آن ها نرم افزار CRM ای است که با با سایر نرم افزارهای آن ها مانند مالی و … یکپارچه باشد.

مدیریت اطلاعات افراد باید این قابلیت را در اختیار شما قرار دهد که بتوانید به تاریخچه تمامی تعاملات با یک مشتری خاص دست یابید. این اطلاعات شامل تماس ها، ایمیل ها و سایر موارد می گردد. برای مدیریت بهتر ارتباطات و افراد، نرم افزار CRM با سایر اپلیکیشن های شما مانند Microsoft outlook و یا google calendar یکپارچه خواهد شد. در صورت لزوم نیز باید چندین نفر در شرکت به این اطلاعات دسترسی داشته باشند که بتواند خدمات بهتری به مشتری ارائه نمایند.

Daniel B. Scherer مدیرعامل شرکت , Secure Health تاکید می کند که پس از آزمون و خطاهای بسیار به این نتیجه رسیدیم که بهترین نرم افزار CRM نرم افزاری است که امکان پیگیری مشتریان و دسترسی به اطلاعات آن ها بسیار ساده باشد.

۲- دسترسی از راه دور:

در دنیای امروز بهترین نرم افزار CRM ایرانی نرم افزاری است که بتوان به راحتی به اطلاعات تمام مشتریان از هر نقطه دنیا و هر زمان دست یافت. شما می توانید در هر حالتی و در هر مکانی که هستید از طریق دسترسی به اینترنت به اطلاعات مورد نظر خود در یک نرم افزار CRM ساده دسترسی پیدا کنید.

۳- دسترسی از طریق تلفن همراه(سیار):

امروزه علاوه بر دسترسی از راه دور به اطلاعات مشتریان، نقطه قوت دیگر نرم افزار CRM امکان دسترسی به اطلاعات مشتریان و ثبت داده های مربوطه از طریق تلفن همراه است. این امر نه تنها برای پرسنل فروش که نیاز به اطلاعات مشتریان خود دارند، بلکه برای کسانی که دائم خارج از شرکت هستند و به منظور تکمیل معاملات فروش خود نیازمند دسترسی به داده های CRM هستند، بسیار مناسب می باشد.

۴- پشتیبانی قوی تر:

با کمک CRM باید ارائه خدمات پشتیبانی تقویت شود و همچنین از چندین کانال باید خدمات پشتیبانی ارائه گردد. به عقیده Jennifer A. Goldman مدیر شرکت My Virtual COO یک خط تلفن جهت ارائه خدمات و نیز چت آنلاین از جمله این کانال ها هستند.

۵- تجزیه و تحلیل یکپارچه:

واضح است که داشتن صرفا حجم عظیمی از اطلاعات و داده ها بدون فهم رابطه بین آن ها نمی تواند به کسب و کار شما کمکی کند.بنابراین بهترین نرم افزار CRM ایرانی نرم افزاری است که امکان تجزیه و تحلیل داده ها و نهایتاً امکان تصمیم گیری در بخش های بازاریابی و فروش را بدهد.

Honaman معتقد است نرم افزار CRM کاربران را قادر می سازد تا کمپین ها و گروه های هدف را انتخاب نمایند و به تعریف و بکارگیری استراتژی ها و همچنین ارزیابی نتایج با استفاده از کانال های چندگانه بپردازند تا بتوانند برای کمپین های پیش بینی شده در آینده برنامه ریزی کنند.

۶- مدیریت کمپین ها:

انواع نرم افزارهای CRM باید امکان مدیریت کمپین های تبلیغاتی را برای شما را فراهم نمایند. اینکه برای برگزاری کمپین تبلیغاتی خود مانند نمایشگاه ها و… چقدر هزینه میکنید و چه تعداد مشتری بالقوه حاصل این تبلیغات است و چند درصد از آن ها به فروش تبدیل می شوند از طریق این امکان قابل ردیابی است.

۷- مدیریت لیست ها و مدیریت داده های بزرگ و حجیم:

ارائه امکان مدیریت لیست های متعدد باید از مشخصات یک نرم افزار CRM ساده باشد. این ویژگی به کاربران کسب و کارهای مختلف کمک می کند تا لیست های مورد نظر خود را ایجاد نمایند و داده های موجود در آن با حجم های بسیار بالا را مدیریت نمایند.

۸- انعطاف پذیری و سفارشی سازی:

بهترین نرم افزار CRM نرم افزاری است که امکان شخصی سازی داشته باشد. به این مفهوم که امکانات نرم افزار CRM ساده باید قابلیت تغییر داشته باشند. در عین حال این اختصاصی سازی باید در شکلی ساده و به شیوه ای آسان انجام گیرد به طوری که بدون داشتن دانش نرم افزاری بتوان این کار را انجام داد.

۹- ایجاد سرنخ و پیگیری فروش:

تکیه صرف بر بخش فروش در  CRM می تواند عواقب ناگواری داشته باشد. یک سیستم CRM قوی با ویژگی قابلیت پیگیری مشتریان و نیز پیگیری سرنخ های در دست به معنای واقعی کلمه می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها شود. Chris Spears  مدیر عمومی شرکت Prestige Auto می گوید: من با نمایندگان فروشی برخورد کردم که در برابر هرگونه تغییر رویه در کار فروش خود مخالف بودند. من متوجه شدم اینها همان افرادی بودند که باعث می شدند من تماس ها و فرصت های فروش زیادی از دست بدهم. بیشتر آن ها در طول روز هیچ گونه پیگیری ای نسبت به مشتریان خود نداشتند. در بهترین حالت میزان این پیگیری ها از طرف آن ها هفته ای ۱ بار یا دو هفته ۱ بار بود. در همان زمان آمارها نشان داد که تعداد زیادی از مردم خریدهای خود را بین ۴۵ تا ۶۰ روز انجام می دادند. به همین دلیل ما فرصت های زیادی را از دست دادیم.

بنابراین همانطور که گفته شد در صورتی که فرصت های فروش به درستی پیگیری نشوند به راحتی از دست خواهند رفت. یک نرم افزار CRM خوب به شما نشان خواهد داد که چه زمانی می توانید به مشتریان فعلی خود پیشنهاد محصول و یا خدمت جدیدی ارائه کنید و همچنین به شما کمک می کند تا سرنخ های فروش (مشتریا بالقوه) را تا انجام فروش به خوبی پیگیری نمایید. اگر شما تیم فروش دارید، به همچین ابزاری نیاز دارید.

۱۰ – مدیریت وظایف:

زمانی که گفتگوی شما با یک مشتری به اتمام می رسد، وظیفه یا وظایفی هستند که پیش از تماس بعدی با مشتری باید آنها را انجام دهید. بسیار خوب خواهد شد که این وظایف را از طریق نرم افزار CRM برای خود و سا سایر همکارانتان تعریف کنید تا هم اطمینان حاصل نمایید که این وظایف پیگیری و انجام خواهد شد و هم از نرم افزار دیگری استفاده نکرده باشید.

۱۱ – رشد همراه با کسب و کار شما:

در زمانی که کسب و کار خود را شروع می کنید، احتمالا به اندازه انگشتان یک دست مشتری دارید ولی به مرور زمان این تعداد بیشتر و بیشتر خواهد شد و شما به ابزاری بهتر از اکسل فایل ها برای مدیریت مشتریانتان نیاز خواهید داشت. برای نرم افزار CRM مهم نیست که شما ۱۰ مشتری یا ۱۰٫۰۰۰ مشتری دارید، به شما کمک خواهد کرد تا تمامی آنها را مدیریت کنید.

مقایسه بهترین نرم افزار های CRM بین المللی در سال ۲۰۱۹

برای اطلاع از مقایسه های انجام شده میان بهترین نرم افزارهای CRM بین المللی مانند مواردی که در لیست زیر می بینید، لطفا سایت PCMAG را مشاهده نمایید.

– HubSpot CRM – Zoho CRM – Freshsales CRM – Salesforce Sales Cloud Lightning Professional – Bpm’online CRM – Less Annoying CRM – Insightly CRM – Pipedrive CRM – Apptivo CRM – Base CRM

 

جمع بندی: انتخاب بهترین نرم افزار CRM این امر برای همه سازمان ها یکسان است که برای ادامه حیات در بازار رقابتی کنونی نیازمند مدیریت ارتباط خود با مشتریانشان می باشند. هر سازمان براساس رسیدن اهداف خود استراژی هایی به کار می بندد و پیاده سازی این استراتژی ها در کسب ار نیازمند استفاده از راهکارها مناسب است. بنابراین برای انتخاب بهترین راهکار باید ابتدا استراتژی های خود برای نیل به اهداف کسب و کارتان را مشخص نمایید و سپس بهترین نرم افزار CRM برای مجموعه خود را انتخاب نموده اقدام به پیاده سازی آن نمایید. پس قبل از استفاده از هر ابزاری، سازمان باید قابلیت های آن را مورد ارزیابی قرار داده و با نیازها و استراتژی خود تطبیق دهد تا آن راهکار بتواند به سازمان کمک کند که چند قدم به اهداف خود نزدیکتر شود.

منبع

منبع

نوشته بهترین نرم افزار CRM کدام است (۲۰۱۹)؟ اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
https://www.sarvcrm.com/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-crm/feed/ 3
امکانات اضافه شده به فروش در دست در بهار ۹۸ https://www.sarvcrm.com/%d8%a7%d9%85%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%aa-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d8%b3%d8%aa/ https://www.sarvcrm.com/%d8%a7%d9%85%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%aa-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d8%b3%d8%aa/#respond Sat, 27 Apr 2019 11:39:03 +0000 https://www.sarvcrm.com/?p=5115 همانطور که می دانید فروش در دست در یک نگاه وضعیت فروش های در جریان و جاری را به ما نمایش می دهد و این قسمت یکی از قوی ترین ابزار جهت مدیریت فروش های احتمالی هر شرکت می باشد. از این رو به جهت بهبود عملکرد فروش و مدیریت آسان تر و موثرتر، امکانات […]

نوشته امکانات اضافه شده به فروش در دست در بهار ۹۸ اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
همانطور که می دانید فروش در دست در یک نگاه وضعیت فروش های در جریان و جاری را به ما نمایش می دهد و این قسمت یکی از قوی ترین ابزار جهت مدیریت فروش های احتمالی هر شرکت می باشد. از این رو به جهت بهبود عملکرد فروش و مدیریت آسان تر و موثرتر، امکانات جدیدی در این قسمت اضافه شده است که به طور خلاصه به شرح زیر است:

    – امکان مشاهده اطلاعات تکملیلی هر فرصت ( شماره ۱ در تصویر زیر)

    – امکان ویرایش سریع هر فرصت (شماره ۲ در تصویر زیر)

    – امکان مشاهده فعالیت های گذشته و آینده مرتبط با هر فرصت (شماره ۳ در تصویر زیر)

    – امکان ثبت کامنت مرتبط با هر فرصت (شماره ۴ در تصویر زیر)

 

 

از طرفی شما به راحتی می توانید فیلترهای مختلفی و یا تنظیمات پیش فرضی را در قسمت فروش در دست اعمال کنید:

 

 

– امکان فیلتر کردن فرصت ها در بازه زمانی های مختلف ( شماره ۱ در تصویر زیر)

– امکان مرتب سازی پیش فرض بر اساس مبلغ، تاریخ فروش، تاریخ ایجاد و کاربر ( شماره ۲ در تصویر زیر)

 

 

– امکان فیلتر کردن فرصت ها بر اساس روندهای فروش مختلف ( شماره ۳ در تصویر زیر)

– امکان فیلتر کردن فرصت ها بر اساس اولویت و درجه اهمیت آن ها ( شماره ۴ در تصویر زیر)

-امکان فیلتر کردن فرصت ها بر اساس گروه های دسترسی ( شماره ۵ در تصویر زیر)

 

 

بیشتر بخوانید: رضایت مشتری

نوشته امکانات اضافه شده به فروش در دست در بهار ۹۸ اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
https://www.sarvcrm.com/%d8%a7%d9%85%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%aa-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d8%b3%d8%aa/feed/ 0
راهنمایی کلیدی برای موفقیت در بازاریابی تلفنی https://www.sarvcrm.com/%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%db%8c%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86%db%8c/ https://www.sarvcrm.com/%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%db%8c%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86%db%8c/#respond Thu, 07 Feb 2019 09:04:44 +0000 https://www.sarvcrm.com/?p=4932 پس از بلاگ های منتشر شده در خصوص عوامل موثر بر اثر بخشی بازریابی تلفنی که می توانید از طریق لینک های بخش اول و بخش دوم آنها را مطالعه نمایید، در این بلاگ در ۸ رهنمای کلیدی برای موفقیت در بازاریابی تلفنی را با هم مرور می کنیم. ۸ راهنمای کلیدی برای موفقیت بازاریابی […]

نوشته راهنمایی کلیدی برای موفقیت در بازاریابی تلفنی اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
پس از بلاگ های منتشر شده در خصوص عوامل موثر بر اثر بخشی بازریابی تلفنی که می توانید از طریق لینک های بخش اول و بخش دوم آنها را مطالعه نمایید، در این بلاگ در ۸ رهنمای کلیدی برای موفقیت در بازاریابی تلفنی را با هم مرور می کنیم.

۸ راهنمای کلیدی برای موفقیت بازاریابی تلفنی

ما ۸ نکته ی کلیدی برای موفقیت در بازاریابی تلفنی تعریف کرده ایم. این راهنمایی های کلیدی را دنبال کنید تا به رشد عملکرد خود دست پیدا کنید.

برای شروع آماده اید؟

قانون اول: مختصر و مفید باشید

هدف شما این است که به پیام تان پاسخ داده شود نه اینکه محصول تان را بفروشید. پیام تان را کوتاه کنید و مشتری احتمالی را به واکنش دعوت کنید. برای مثال بهترین مدت زمان برای پیام صوتی بین ۸ تا ۱۴ ثانیه است.

قانون دوم: شماره تان را تکرار کنید

خیلی مهم است که در ابتدا و انتهای پیام شماره تلفن تان را تکرار کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشتری آن را دریافت می کند و احتمال دارد با شما تماس بگیرد.

قانون سوم: پیش از تماس برای بازاریابی تلفنی متن آماده داشته باشید

اگر فرد موردنظر نباشد چه اتفاقی می افتد؟ شما ۳ ثانیه وقت دارید که به یک پیام فکر کنید. بنابراین باید پیام مورد نظرتان را از قبل آماده نگه دارید.

قانون چهارم: در زمان مناسب تماس بگیرید

بهترین ساعات تماس بین ۸ تا ۹ صبح و از ۴:۳۰ تا ۶:۳۰ بعد از ظهر است. تغییرات مناطق مختلف زمانی را به خاطر داشته باشید تا در بهترین زمان پیام خود را بگذارید. شنبه صبح و چهارشنبه بعد از ظهر پیام نگذارید، زیرا معمولا پیام ها در این ساعات هفته نادیده گرفته می شوند.

قانون پنجم: شخصی و در عین حال حرفه ای باشید

حداقل دو بار در پیام نام خانوادگی فرد را به کار ببرید.

قانون ششم: کلمات تان را هوشمندانه انتخاب کنید

آیا از «ام» یا آواهای دیگری که در واقع کلمه نیستند استفاده می کنید؟ آیا کلمات بیش از حد استفاده شده را به کار می برید؟ آیا کلمات را به صورت اشتباه به کار می برید؟ آیا از اصطلاحات حرفه ای یا تخصصی استفاده می کنید؟

سعی کنید با استفاده از فرهنگ لغات جایگزین هایی مثل «قابل قبول، مناسب، با اعتبار، برتر، ارزشمند و غیره» برای «خوب» پیدا کنید.

قانون هفتم: سرعت حرف زدن تان را تنظیم کنید

اگر می خواهید پیام تان کوتاه باشد، سعی نکنید تند حرف بزنید، در عوض پیام تان را مختصر کنید.

اگر خیلی سریع صحبت کنید، فرد موردنظر تصور می کند شما ارزش وقت گذاشتن ندارید، و اگر خیلی آهسته صحبت کنید احتمال دارد حوصله شان را سر ببرید.

تنظیم سرعت حرف زدن بصورت ثابت و محکم توجه آنها را جلب کرده و باعث می شود به شما گوش دهند.

قانون هشتم: تکالیف تان را انجام دهید

تمامی اطلاعات فروش را قبل از تماس جمع آوری کنید.

تماس برای معرفی خود، دلیلی برای تماس به مشتری احتمالی نیست.

«متوجه شده ام که به تازگی برنامه ریزی منابع سازمانی تان را به روز رسانی کرده اید» یا «متوجه شده ام که اخیرا یک سرور جدید برای ایمیل نصب کرده اید»، اینها بهانه های خوبی برای مکالمه به آنها می دهند.

 

در بلاگ آینده در مورد چگونگی ارسال ایمیل قبل و یا بعد از مکالمات بازاربابی تلفنی مطالبی را با شما اشتراک خواهیم گذاشت.

نوشته راهنمایی کلیدی برای موفقیت در بازاریابی تلفنی اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
https://www.sarvcrm.com/%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%db%8c%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86%db%8c/feed/ 0
چرا از نرم افزار CRM مایکروسافت crack شده استفاده نکنیم؟ https://www.sarvcrm.com/microsoft-crm/ https://www.sarvcrm.com/microsoft-crm/#comments Wed, 30 Jan 2019 09:35:44 +0000 https://www.sarvcrm.com/?p=3608 با بسیاری از مدیران شرکت ها که در مورد نرم افزار CRM مایکروسافت صحبت می کنیم، در مورد نقاط قوت و ضعف CRM و تجربیاتی که پیرامون آن در ایران به دست آمده نیز حرف زده می شود. دو دلیل عمده برای علاقه مندی به این نرم افزار وجود دارد، اول اینکه شرکت مایکروسافت به […]

نوشته چرا از نرم افزار CRM مایکروسافت crack شده استفاده نکنیم؟ اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
در این بلاگ می خواهیم با هم ببینیم که با استفاده از نرم افزار crack شده مایکروسافت CRM می توانیم به ارزش هایی که مد نظرمان است برسیم یا خیر.

ذکر این نکته ضروری است که نرم افزار CRM مایکروسافت یکی از برترین نرم افزار های CRM در دنیاست. خرید لایسنس این نرم افزار و پیاده سازی آن به کمک پارتنرهای مایکروسافت توانسته بسیاری از شرکت ها را به اهدافشان از پیاده سازی نرم افزار CRM برساند. ولی در این بلاگ در مورد پیاده سازی نرم افزار crack شده مایکروسافت CRM توسط یک تیم متخصص برنامه نویسی آن صحبت می کنیم.

آیا شرکت مایکروسافت و یا پارتنرهایش در ایران خدمات ارائه می دهد؟

خیر. علی رغم امضای توافق نامه برجام و برداشته شدن تدریجی تحریم ها علیه ایران، هنوز شرکت های نرم افزاری آمریکایی در ایران خدمات ارائه نمی دهند و به پارتنرهای خود نیز اجازه نمی دهند که با سازمان های ایرانی کار کنند زیرا برای ارائه هرگونه خدمات به کشور ایران نیاز دارند مجوز های لازم را از دفتر OFAC آمریکا دریافت نمایند. شرکت مایکروسافت همواره شرایط و ضوابط ارائه خدمات خود در سایر کشور ها را در آدرس https://www.microsoft.com/en-us/exporting/overview.aspx نشان می دهد.

بنابراین در حال حاضر هیچ پارتنر رسمی مایکروسافتی (چه نصب و راه اندازی نسخه On-premise و چه ارائه خدمات Cloud نرم افزار CRM) در ایران فعالیت ندارد. شما در صفحه اطلاعات مربوط به پارتنرهای مایکروسافت در آدرس https://partnercenter.microsoft.com/en-us/pcv/search مشاهده می نمایید که پارتنری از منطقه ایران وجود ندارد و اصلا شما نمی توانید منطقه ایران را برای مشاهده پارتنرها در این منطقه انتخاب نمایید. البته سایت های تقلبی مانند سایت http://www.partnerpoint.com وجود دارند که در ایران پارتنر معرفی کرده اند و باید دقت نمایید تا همواره سایت رسمی شرکت مایکروسافت را ملاک دریافت اطلاعات خود در این زمینه قرار دهید.

هزینه های استفاده از نرم افزار Crack شده Microsoft CRM چقدر است؟

استفاده از نسخه انگلیسی این سیستم در ابتدا یک هزینه دانلود و یا خرید CD ساده خواهد داشت. ولی آیا این نرم افزار به همین شکل پاسخ نیازهای کسب و کارمان را خواهد داد و هزینه های جانبی بیشتری برایمان ایجاد نمی کند؟

در ادامه برخی از هزینه هایی که لازم است برای قابل استفاده نمودن سیستم نرم افزار CRM مایکروسافت انجام دهیم را باهم مرور می کنیم که این هزینه ها باعث می شوند که برخلاف ذهنیتی که از یک نرم افزار crack شده داریم، کاملا رایگان هم مانند ویندوز نتوانیم از این سیستم استفاده کنیم.

هزینه فارسی سازی و استفاده از تاریخ شمسی

برای اینکه بتوانیم از تمامی امکانات نرم افزار CRM مایکروسافت استفاده نماییم لازم است که تاریخ آن شمسی شود و زبان آن نیز فارسی شود. بنابراین در اینجا باید از خدمات شرکت هایی که فارسی سازی این سیستم را انجام می دهند استفاده نمود تا یک مایکروسافت CRM فارسی داشته باشیم.

همچنین دو مشکل در این زمینه وجود دارد:

۱ – شرکت هایی که کار فارسی سازی مایکروسافت CRM را انجام می دهند در لایه ظاهر نرم افزار یا اصطلاحا UI این فارسی سازی را انجام می دهند که موجب کندی سیستم در طرف کاربران خواهد شد (با توجه به کامپیوتر مورد استفاده کاربران، این کندی شدت و ضعف خواهد داشت) ۲ – با نصب به روز آوری های شرکت مایکروسافت روی نرم افزار مایکروسافت CRM این فارسی سازی (با توجه به بخش هایی که به روز خواهد) دچار مشکل خواهد شد و فارسی سازی ها نیز نیاز به بروز آوری خواهد داشت. هزینه های اختصاصی سازی

برای پاسخ به برخی نیازهایمان، لازم است در سیستم پایه مایکروسافت CRM تغییراتی اعمال شود و اصطلاحا سیستم اختصاصی سازی شود.  و همچنین برای برقراری ارتباط آن با سایر سیستم هایمان لازم است plugin هایی نوشته شود تا این ارتباط برقرار شود بنابراین شرکت ها نیازمند نیروی متخصص برای اختصاصی سازی و یکپارچه سازی در زمینه مایکروسافت CRM هستند و برای این بخش نیز باید هزینه کنند.

هزینه های نگهداری

کسب و کارها با پیشرفت هایی که می کنند با نیازمندی های جدیدتری مواجه می شوند و به گزارش های جدیدتری از سیستم خود نیاز می یابند ودر نتیجه پاسخ به نیازهای پیچیده تر و پیشرفته تر غالبا با سختی های بیشتری مواجه هستند.  این پیچیدگی، بسیاری از شرکت های متوسط و بزرگی که در ایران از سیستم Microsoft CRM استفاده می کنند را پس از مدتی مجبور کرده است که یک یا چند نیروی متخصص برنامه نویس را به استخدام خود در آورند که بتوانند به شکل مناسب از سیستم خود نگهداری نموده و به نیازهای جدید خود پاسخ دهند. این امر افزایش هزینه نگهداری از سیستم را به دنبال خواهد داشت.

عدم توانایی در پاسخ به نیازهای جدید با توجه به اختصاصی سازی های قبلی انجام شده که بعضا بدون در نظر گرفتن نیازهای آتی و استراتژی های شرکت در زمینه CRM انجام شده است یکی از دلایلی ست که این شرکت ها را به این تصمیم رسانده اند که نرم افزار CRM خود را عوض نموده و به سیستم دیگری مهاجرت کنند. همچنین هزینه ی بالای نگهداری جز دلایل بسیار مهم در مهاجرت به سیستم CRM دیگری می باشد زیرا در زمان انتخاب نرم افزار مدیران گمان می کرده اند که از یک سیستم crack شده می توانند با صرف هزینه ای کمتر ارزش بیشتری بگیرند.

هزینه تغییر تیم پیاده ساز مایکروسافت CRM

یکی از دلایلی عمده شرکت هایی که مایکروسافت را برای پیاده سازی انتخاب می کنند این است که اگر بعد از مدتی ما به هر دلیلی دیگر نخواستیم با این شرکتی که در حال حاضر مایکروسافت را برایمان اختصاصی سازی می کند کار کنیم می توانیم اختصاصی سازی ها را با شرکت دیگری ادامه دهیم. این شرکت ها به این نکته توجه نمی کنند که اگر برنامه نویسی برای اختصاصی سازی برایشان انجام شده باشد، شرکت پیاده سازی آن کد اختصاصی را در اختیارشان قرار نمی دهد و بنابراین بسیاری از اختصاصی سازی ها توسط تیم دیگر قابل تغییر نیستند و باید آنها از ابتدا آن بخش ها را کد نویسی نمایند. پس تغییر پیمانکار پیاده سازی هزینه های بسیاری برای شرکت در پی خواهد داشت و در اکثر موارد اینگونه نیست که بدون هزینه مازاد و دوباره کاری بتوان شرکت ارائه دهنده خدمات را تغییر داد.

 

تیم برنامه نویسی مایکروسافت CRM و دانش اختصاصی سازی و جاری سازی نرم افزار

همانطور که احتمالا پیش از این نیز زیاد شنیده اید CRM تنها یک نرم افزار نیست و نرم افزار CRM ابزاری است که به سازمان شما کمک می کند تا به اهداف و استراتژی هایی که در زمینه مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) دارید برسید. همچنین از شخص و یا تیمی که تنها فارسی سازی و برنامه نویسی در نرم افزار CRM مایکروسافت را انجام می دهد نباید انتظار داشته باشید که دانش فرایندی و بیزینسی CRM و یا توانایی مدیریت تغییر و جاری سازی نرم افزار را در سازمان شما داشته باشد. که غالبا نیز به همین شکل است.

بنابراین در کنار تیم متخصص برنامه نویسی که کار اجرایی اختصاصی سازی را انجام می دهند شما به افرادی با تخصص CRM نیاز دارید که بتواند چالش های شما در زمینه CRM و راه حل های این چالش ها را به شما نشان دهد و به شما کمک کند که استفاده از نرم افزار را میان کاربران خود جاری نمایید. پس استفاده از Microsoft CRM به خودی خود تضمین کننده موفقیت شما در پیاده سازی نرم افزار CRM نخواهد بود. کما اینکه یکی از بزرگترین بانک های کشور و نیز یکی از شرکت های بزرگ در ارائه خدمات ارتباطی کشور، که در بخش مرکز تماس خود از مایکروسافت CRM استفاده می کرده اند، با وجود بهره از زبده ترین برنامه نویسان در ادامه اختصاصی سازی سیستم خود برای پاسخگویی به نیازهای خود با مشکل مواجه شده و در حال تغییر سیستم CRM خود هستند.

جمع بندی

در قدرت و کیفیت Microsoft CRM تردیدی وجود ندارد و پیاده سازی آن بکمک پارتنرهای خود مایکروسافت می تواند به سازمان ها در حل چالش های مدیریت ارتباط با مشتریانشان کمک کند چراکه آنها هم توان برنامه نویسی و هم دانش فرایندی CRM را دارند؛ ولی استفاده از نسخه crack شده نرم افزار CRM مایکروسافت نه برای شرکت ها بدون هزینه خواهد بود و نه به دلیل کیفیت این نرم افزار تضمین کننده به موفقیت رسیدن آنها است. همانطور که بسیاری از شرکت ها به دلیل هزینه های بالای نگهداری از سیستم و یا اینکه از ابتدا نمی دانسته اند چگونه به نیازهایشان در نرم افزار CRM باید پاسخ دهند امروز به نقطه ای رسیده اند که مجبورند نرم افزار CRM خود را با نرم افزار دیگری جایگزین کرده و تمامی دردسر های مهاجرت به یک سیستم دیگر را تحمل نمایند.

با توجه به این امر که همگی با مباحث اخلاقی استفاده از نرم افزارهای crack شده بخوبی آشنا هستیم و در مورد آن زیاد شنیده ایم، در این بلاگ به بحث در این مورد نپرداختیم.

 

نوشته چرا از نرم افزار CRM مایکروسافت crack شده استفاده نکنیم؟ اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
https://www.sarvcrm.com/microsoft-crm/feed/ 19
چطور بازاریابی تلفنی را اثربخش کنیم؟ (بخش دوم) https://www.sarvcrm.com/%d8%a7%d8%ab%d8%b1%d8%a8%d8%ae%d8%b4%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%af%d9%88%d9%85/ https://www.sarvcrm.com/%d8%a7%d8%ab%d8%b1%d8%a8%d8%ae%d8%b4%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%af%d9%88%d9%85/#respond Tue, 15 Jan 2019 11:36:24 +0000 https://www.sarvcrm.com/?p=4882 بخش دوم از سلسله مطالبی که در مورد بازاریابی تلفنی منتشر می کنیم را می توانید در ادامه مشاهده فرمایید. همچنین در بخش اول که می توانید در این لینک متن کاملش را مطالعه فرمایید، ۳ گام از ۷ گام عملی برای اثربخش تر نمودن بازاریابی تلفنی را با هم بررسی کردیم. ادامه ۷ گام […]

نوشته چطور بازاریابی تلفنی را اثربخش کنیم؟ (بخش دوم) اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
بخش دوم از سلسله مطالبی که در مورد بازاریابی تلفنی منتشر می کنیم را می توانید در ادامه مشاهده فرمایید. همچنین در بخش اول که می توانید در این لینک متن کاملش را مطالعه فرمایید، ۳ گام از ۷ گام عملی برای اثربخش تر نمودن بازاریابی تلفنی را با هم بررسی کردیم.

ادامه ۷ گام عملی برای اثر بخش تر نمودن بازاریابی تلفنی ۴ –  شناخت افراد و روابط در شرکت ها

دانستن اینکه در سازمان چه کسی به چه کسی گزارش می دهد و چه کسی قدرت خرید دارد اطلاعات مهمی هستند که می توانند به بازاریاب های تلفنی کمک کند. این اطلاعات را می توانید در نرم افزار سی آر ام خود ذخیره نمایید.

آیتم های عملی:

– اجازه دهید تا بازاریاب ها افرادی که اختیار خرید ندارند را کنار بزنند و مستقیما به سراغ فردی بروند که در چارت سازمانی تصمیم گیرنده است. – به آنها اجازه دهید تا افراد بانفوذ و تصمیم گیرندگان را شناسایی کنند تا بتوانند تلاش های خود را جهت فروش در چند جهت تنظیم نمایند. ۵ – اهداف ایده آل تان برای بازاریابی تلفنی را بشناسید

شما باید شرکت ایده آل و خریدار ایده آل تان را در درون آن شرکت بشناسید، بی فایده است که بازاریاب های شما وقت خود را برای شرکت ها و مشتریان آتی نا مناسب به هدر دهند.

آیتم های عملی:

– ابتدا، شرکت ها و مشتریان احتمالی ایده آل تان را شناسایی کنید. – بازاریاب ها را متمرکز بر اهداف شان نگه دارید. – پیشنهادات و پیام های خود را بر مبنای شرکت، صنعت، نقاط ضعف و غیره تنظیم کنید.

 

۶ – شخصیت هایتان را بشناسید

شخصیت خریدار بازتابی از ویژگی هایی است که بر مبنای الگوهای خاص و تحقیقات علمی شناسایی شده است.

آیتم های عملی:

پرسونا ایجاد کنید تا بازاریاب ها بتوانند چیزی در مورد افرادی که با آنها صحبت می کنند بدانند. – از اطلاعات کمیتی مشتری فراتر رفته و به نیازهای خریداران، نحوه ی خرید آنها و اهداف شان تمرکز کنید. – با خریدار از طریق پرسونا و در سطوح مختلف ارتباط برقرار کنید تا بازاریاب ها بتوانند مکالمه را هدایت کرده، شبکه روابط ایجاد کنند و در نهایت بفروشند. ۷ – بین بازاریابی داخلی و بیرونی تعادل ایجاد کنید

حتی وقتی مشتری احتمالی در نتیجه‌ ی بازاریابی داخلی آمادگی خود را برای خرید اعلام می‌ کند، معمولا حدود ۶۰ درصد از مسیر چرخه ی خرید را طی کرده است، و این شما را در موقعیتی رقابتی قرار می دهد.

آیتم های عملی:

– بیش از اندازه بر بازاریابی داخلی اتکا نکنید زیرا احتمال دارد کسب و کارهای جدید را تنها به این دلیل که به افراد آنها دسترسی نداشته اید تا برای متقاعد سازیشان به خرید پیشنهادات وسوسه آمیزی ارائه دهید، از دست بدهید. – تعادلی بین بازاریابی داخلی و بیرونی ایجاد کنید تا فرصت های بیشتری ایجاد کنید و مشتری های احتمالی بیشتری به دست آورید.

 

در بخش بعد از سلسله مباحث بازاریابی تلفنی نیز ۸ راهنمای کلیدی در گفتگوهای فروش تلفنی را با هم مرور خواهیم کرد.

نوشته چطور بازاریابی تلفنی را اثربخش کنیم؟ (بخش دوم) اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
https://www.sarvcrm.com/%d8%a7%d8%ab%d8%b1%d8%a8%d8%ae%d8%b4%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%af%d9%88%d9%85/feed/ 0
چطور بازاریابی تلفنی را اثربخش کنیم؟ (بخش اول) https://www.sarvcrm.com/%d8%a7%d8%ab%d8%b1%d8%a8%d8%ae%d8%b4%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%a7%d9%88%d9%84/ https://www.sarvcrm.com/%d8%a7%d8%ab%d8%b1%d8%a8%d8%ae%d8%b4%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%a7%d9%88%d9%84/#respond Tue, 08 Jan 2019 09:23:38 +0000 https://www.sarvcrm.com/?p=4852 با توجه به اهمیت و نقش بازاریابی تلفنی برای شرکت های تصمیم گرفتیم با انتشار سلسه مطالبی در این خصوص با هدف انتقال بهترین تجربیات به کسب و کارهای کمک کنیم تا بازاریابی تلفنی را با اثربخشی بیشتری انجام دهند. از شما دعوت می کنیم تا با مطالعه این بلاگ ها با ما همراه شوید. […]

نوشته چطور بازاریابی تلفنی را اثربخش کنیم؟ (بخش اول) اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
با توجه به اهمیت و نقش بازاریابی تلفنی برای شرکت های تصمیم گرفتیم با انتشار سلسه مطالبی در این خصوص با هدف انتقال بهترین تجربیات به کسب و کارهای کمک کنیم تا بازاریابی تلفنی را با اثربخشی بیشتری انجام دهند. از شما دعوت می کنیم تا با مطالعه این بلاگ ها با ما همراه شوید.

چگونه بازاریابی تلفنی را اثربخش تر کنیم؟

کلید اثر بخش نمودن تماس های مربوط به بازاریابی تلفنی این است که ابزارها و فرایندهای مناسب در اختیار داشته باشیم. به این شکل هنگام تماس، با برقراری تماس با افراد نادرست، کمبود اطلاعات فروش یا نداشتن هدف مشخص از تماس مواجه نمی شوید.

در ادامه به ۷ گام عملی برای اثربخش تر نمودن بازاریابی تلفنی اشاره می کنیم: (که سه قدم آن را در این بلاگ با هم مرور خواهیم نمود)

۱ – تیم رویاییتان را جمع کنید

باید بازاریاب های متعهدی استخدام کنید که کارشان تنظیم قرار ملاقات های روزانه است. استخدام این افراد کار آسانی نیست، زیرا آنها هر ماه برای صدها نفر معرف چهره شرکت شما، یا بهتر بگوییم صدای شرکت شما هستند. شما برای رسیدن به شاخص های کلیدی موفقیت شرکت تان روی آن ها حساب می کنید. آنها باید بیانی فصیح داشته باشند و همچنین باهوش، مشتاق آموزش و سخت کوش باشند.

آیتم های عملی:

– اطمنیان حاصل کنید که به صورت منظم برای آموزش شیوه های فروش شرکت تان به این افراد وقت می گذارید. – بر روی سی آر ام و سیستم تلفنی سرمایه گذاری کنید تا به شما اجازه دهد به تماس های تلفنی شنود داشته باشید و به دنبال مواردی باشید که باید بازاریاب ها را روی آنها راهنمایی کنید. با نقش بازی کردن، استراتژی هایتان را با نحوه ی بیان و صحبت کردن تیم فروش هماهنگ کنید. – برای افرادی که به نتایج خوب دست پیدا می کنند پاداش تعیین کنید. چه فایده ای دارد که بازاریاب های تلفنی در روز با ۲۰۰ نفر تماس بگیرند اما نتوانند حتی یک قرار ملاقات تنظیم کنند. و اینکه ۱۰۰ قرار ملاقات تنظیم کنند که هیچ کدام به قرارداد و سوددهی منجر نشوند بی فایده است.

اطمینان حاصل کنید افرادی که به اهداف موردنظر دست پیدا می کنند پاداش می گیرند و به آنها کمک کنید تا عادات و مهارت های مناسب را برای رسیدن به آن اهداف در خود ایجاد کنند.

۲ – از هوش فروش خود برای اثربخشی بازاریابی تلفنی استفاده کنید

برای بازاریاب های بیرونی، استفاده از شماره تلفن های مستقیم در مقابل شماره تلفن های دفتر مرکزی مانند تفاوت بین استفاده از اهرم یا کلید برای باز کردن قفل است. شما می توانید با استفاده از اهرم به زور دری را باز کنید یا اینکه با کلید فقط دستگیره را بچرخانید و وارد شوید.

به جای اینکه از طریق واسطه‌ های مختلفی که گاهی حتی تماس را قطع می کنند، بصورت مستقیم با تصمیم گیرندگان مهم در ارتباط باشید، از شماره تلفن های مستقیم دفترشان استفاده کنید.

آیتم های عملی:

– از شماره های مستقیم استفاده کنید تا شماره‌ شما به نظر تصمیم گیرنده متفاوت بیاید. – از منشی ها و ادمین ها اجتناب کنید و مستقیما به سراغ فردی بروید که می خواهید با او صحبت کنید. – از شماره های مستقیم استفاده کنید تا بتوانید بعد از ساعت اداری نیز پیام بگیرید.

 

۳ – محرک های فروش تان را بشناسید

در شرکت هایی که مشتریان احتمالی شما هستند دائما فرصت های فروش ایجاد می شوند.

– مدیران اجرایی می‌ آیند و می روند و مدیران جدید می خواهند متمایز باشند و این خواسته‌ی آنها اغلب منجر به تصمیماتی برای خرید محصولات خدمات جدید می شوند. – پروژه های نوآورانه همیشه به صورت ناگهانی ظاهر می شوند و این امر نیازمند آن است که شرکت ها تکنولوژی ها، ابزار، کالا و محصولات جدید را در اختیار داشته باشند. – در دنیای آی.تی، دانستن این نکته که پایگاه سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری شرکتی می تواند بلیت طلایی آنها باشد، به بازاریاب ها دیدگاهی نسبت به نیازهای حال و آینده می دهد.

آیتم های عملی:

– با بکارگیری محرک های فروش به بازاریاب ها این امکان را بدهید تا از رقیبان پیشی بگیرند. – آنها را با اطلاعات مناسب مجهز نمایید تا بتوانند راهکارهایی برای نیازهای فوری و آتی شرکت ها به آنها ارائه دهند. – وقتی مدیر جدیدی روی کار می آید به بازاریاب ها اجازه دهید که خود را معرفی کرده و با یادداشتی انتصاب او را تبریک بگویند و بدین شکل ارزش آفرینی کنند.

 

ادامه مبحث بازاریابی تلفنی را در اینجا دنبال کنید.

نوشته چطور بازاریابی تلفنی را اثربخش کنیم؟ (بخش اول) اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
https://www.sarvcrm.com/%d8%a7%d8%ab%d8%b1%d8%a8%d8%ae%d8%b4%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%a7%d9%88%d9%84/feed/ 0
پیاده سازی موفقیت آمیز یکپارچگی نرم افزار CRM سرو و همکاران سیستم https://www.sarvcrm.com/%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%db%8c%d8%aa-%db%8c%da%a9%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b1%d8%a7%d9%87%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-sarvcrm/ https://www.sarvcrm.com/%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%db%8c%d8%aa-%db%8c%da%a9%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b1%d8%a7%d9%87%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-sarvcrm/#respond Wed, 10 Oct 2018 13:51:14 +0000 https://www.sarvcrm.com/?p=4459 سرونو با همکاری مجموعه همکاران سیستم یکپارچگی میان سیستم های راهکاران و نرم افزار CRM سرو را اجرایی نموده و آن را اختیار مشتریانی که از این سیستم ها استفاده می کنند قرار می دهد. در ادامه می توانید داستان موفقیت پیاده سازی این راهکار در مجموعه پوشان پلاست را از زیان آقای پیمان محمدی […]

نوشته پیاده سازی موفقیت آمیز یکپارچگی نرم افزار CRM سرو و همکاران سیستم اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
سرونو با همکاری مجموعه همکاران سیستم یکپارچگی میان سیستم های راهکاران و نرم افزار CRM سرو را اجرایی نموده و آن را اختیار مشتریانی که از این سیستم ها استفاده می کنند قرار می دهد. در ادامه می توانید داستان موفقیت پیاده سازی این راهکار در مجموعه پوشان پلاست را از زیان آقای پیمان محمدی عضو هئیت مدیره و جانشین مدیرعامل شرکت پوشان پلاست مطالعه نمایید.

یکپارچه­ سازی همکاران سیستم با نرم افزار CRM سرو در شرکت پوشان پلاست

پیاده­ سازی SarvCRM و راهکاران و یکپارچه سازی این دو سیستم با یکدیگر، شرکت پوشان پلاست را بر روندها و فرآیندهای بازاریابی، فروش، انبار و  حتی حسابداری مسلط کرده است. در واقع با پیاده­ سازی و یکپارچه ­سازی این سیستم­ ها، هوش فروش شرکت افزایش یافته است.

فعالیت شرکت پوشان پلاست بدیع از سال ۱۳۸۴ در حوزه تولید دکوراسیون اداری، تجاری و مسکونی آغاز شد.  این شرکت فعالیت خود را با ۱۳ نفر آغاز و در سال ۱۳۹۱ صادرات به کشورهای همسایه را آغاز کرد. پوشان پلاست در حال حاضر با حدود ۲۰ نفر پرسنل و ۸ نمایندگی فعال در استان­ های مختلف فعال است و با بیش از ۱۵۰۰ همکار فروش فعال در حوزه B2B کار می­ کند و در حال بررسی کشورهای بیشتری برای صادرات محصولات خود است.

پس از رشد شرکت و افزایش تعداد مشتریان مشخص نبود آخرین بار چه صحبت هایی با مشتری انجام شده است، اگر مشتری از ما خرید نمی کرد دلایل آن در جایی ثبت نمی شد و گرفتن گزارشات نسبت به خروجی های فعالیت های بازاریابی  و همچنین فعالیت های پیش از فروش و پیگیری ها با مشتریان بسیار سخت و زمان بود.

پس از پیاده سازی SarvCRM  اطلاعات مشتریان طبقه­ بندی شده و ما توانستیم تاریخ ارتباطی با مشتریان اعم از فرصت های فروش و همچنین تماس های برقرار شده و فعالیت های انجام شده در قبال مشتری را بصورت جامع داشته باشیم. همچنین قابلیت های گزارش گیری SarvCRM این امکان را برای ما فراهم کرده است که وضعیت فروش های در حال پیگیری را بهتر مدیریت کرده و بازدهی فعالیت های تبلیغاتی انجام شده در مجلات و یا نمایشگاه ها را شناسایی کنیم.

از طرفی به منظور رصد دقیق شیوه گردش کالاهای سازمان، پیشبرد فروش و مراودات مالی با مشتریان خود و نیز مدیریت دقیق فرآیندهای سازمان، سیستم­های مالی، انبار و فروش راهکاران (ERP بومی همکاران سیستم) را پیاده­ سازی نمودیم.

در ابتدا این دو سیستم مستقل از هم در شرکت خوبی کار می­ کرد. اما با چالش­ هایی به جهت یکپارچه نبودن سیستم ها به شرح زیر روبرو بودیم.

– وجود دوباره­ کاری­ های فراوان در ورود اطلاعات در دو سیستم مختلف

– مغایرت در میزان فروش ثبت شده در CRM و سیستم فروش راهکاران

– مقاومت تیم فروش در برابر ورود اطلاعات به موقع و صحیح به دلیل زمان زیاد مورد نیاز

– عدم امکان ثبت پیش­ فاکتور و فاکتور مشتریان در CRM به عنوان مراودات با مشتری

نتایج یکپارچگی نرم افزار CRM و نرم افزار همکاران سیستم

با توجه به نیازهای مطرح شده با دو شرکت یکپارچگی نرم افزار CRM و راهکاران همکاران سیستم در حوزه­های اطلاعات شیوه آشنایی و اطلاعات مشتریان و فراخوانی اطلاعات فروش­ ایجاد شد. از طریق پیاده­ سازی این راهکار، دستاوردهای زیر در این شرکت حاصل شد:

– کاهش مقاومت فروشندگان فعلی و جدید در ورود اطلاعات به دلیل ورود یکباره اطلاعات در سیستم

– کاهش خطای کاربران و حذف مغایرت­ های سیستمی

– رصد دقیق فرآیندهای فروش انجام شده و معوق شده شرکت

– بهبود رصد اثربخشی رسانه­ های تبلیغاتی از طریق مقایسه میزان هزینه در هر حوزه و میزان فروش انجام شده منتج شده از آن

– سهولت رصد شیوه پیشبرد و پیشرفت سرنخ­ های تعریف شده و فروش­ یا عدم فروش از محل آن

– دسته­ بندی دقیق مشتریان بر اساس بازه زمانی فروش به هر نوع مشتری، میزان فروش و خوش­ حسابی مشتریان

– تعریف تخفیفات و پروموشن­ های خاص بر اساس نوع مشتریان تعریف شده

– گزارش­ گیری دقیق از چرخه ارتباط با مشتری تا لحظه فروش یا عدم فروش

– استفاده از داده ­های مشتریان بازگشتی به شرکت در جلسات فروش و اطلاعات رقبا

 

برای اطلاعات بیشتر لطفا اینجا را کلیک کنید.

نوشته پیاده سازی موفقیت آمیز یکپارچگی نرم افزار CRM سرو و همکاران سیستم اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
https://www.sarvcrm.com/%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%db%8c%d8%aa-%db%8c%da%a9%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b1%d8%a7%d9%87%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-sarvcrm/feed/ 0
۵ نکته پیرامون بازاریابی تلفنی https://www.sarvcrm.com/5-%d9%86%da%a9%d8%aa%d9%87-%d9%be%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86%db%8c/ https://www.sarvcrm.com/5-%d9%86%da%a9%d8%aa%d9%87-%d9%be%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86%db%8c/#respond Sun, 05 Aug 2018 07:51:53 +0000 https://www.sarvcrm.com/?p=2029 به عقیده برخی از کارشناسان، بازاریابی تلفنی در جامعه امروز استفاده نمی گردد . با این حال لازم است شرکت هایی که هنوز از این شیوه استفاده می کنند، تکنیک های زیر را در جهت افزایش اثر بخشی آن به کار گیرند. این تکنینک ها شامل: لطفاً ربات نباشید! در هنگام بازاریابی تلفنی، به صورت یکنواخت صحبت […]

نوشته ۵ نکته پیرامون بازاریابی تلفنی اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
به عقیده برخی از کارشناسان، بازاریابی تلفنی در جامعه امروز استفاده نمی گردد . با این حال لازم است شرکت هایی که هنوز از این شیوه استفاده می کنند، تکنیک های زیر را در جهت افزایش اثر بخشی آن به کار گیرند.

این تکنینک ها شامل:

لطفاً ربات نباشید!

در هنگام بازاریابی تلفنی، به صورت یکنواخت صحبت نکنید. یکنواختی لحن صدا اعتماد طرف مقابل را از بین خواهد برد. لحن صدای شما منفعل و بی انرژی نباشد و شایسته است  لذت بخش و دلنشین بوده، گویی طرف مقابل، اولین مشتری شما در طول روز است. بهتر است که بیان شما نشان دهنده تایید و حمایت از مشتری باشد.

بدانید که چه موقع باید تماس بگیرید.

برای بازاریابی تلفنی در B2B، مسئله مهم، یافتن زمان مناسب برای برقراری تماس می باشد. زمان هایی که بهترین نتایج ممکن را ارائه می دهند، عبارتند از:

۱۰-۱۱٫۳۰ صبح ۵ دقیقه قبل از شروع جلسات مدیران صبح اول وقت! قبل از اینکه کسب و کار به معنای واقعی شروع گردد. همچنین می توانید از سیستم CRM خود ببینید که برای یک مشتری خاص قبلا گفته است که چه زمانی برایش مناسب تر است.

 

از قبل چهارچوب هایی برای تماستان مشخص کنید.

حتی اگر شما در کسب و کار خود باتجربه باشید، داشتن یک چهارچوب مشخص برای تماس تلفنی ضروری است.

چهارچوب مربوط به یک تماس، شامل موارد زیر است:

قبل از آغاز تماس و یا قبل از شروع مکالمه، تا حد امکان مطمئن گردید که مشتری همزمان با تماس شما به فعالیت دیگری مشغول نبوده و خوب به مکالمه شما گوش می دهد بنابراین اطمینان حاصل کنید که زمان مناسبی را برای گفتگو انتخاب کردید. سوالی مرتبط با کسب و کار خود بپرسید. برای مثال :“شما در حال حاضر چگونه از X استفاده می کنید؟” پیشنهادات خود را در این زمینه بیان کنید. این اطمینان را بدهید که نگرانی ها و نیازمندی های آن ها را درک می کنید و برای رفع آن ها راه حل پیشنهاد کنید. اگر زمینه ی کسب و کارتان برای مشتری قابل قبول بود، تماس تلفنی بعدی را درهمان لحظه با وی هماهنگ کنید. بدانید که چه زمانی و چگونه باید تماس را به اتمام برسانید و برای آن برنامه داشته باشید. اطلاعات بیشتری ارائه دهید.

شنیدن عبارت “برای من اطلاعات بیشتری بفرستید” هر چند از طرف مشتری امیدوار کننده است، اما اگر در ۲ دقیقه ابتدایی گفتگوی شما باشد، به این معنی است که مخاطب تمایلی به ادامه مکالمه نداشته و ازشیوه­ای مودبانه برای اتمام مکالمه تلفنی در پیش گرفته است.

در این حالت نباید تنها به گفتن “بله” اکتفا کنید؛ بلکه باید ادامه دهید و تاکید کنید اطلاعات ارسالی شما کاملا متناسب با نیاز مخاطب است. در ادامه سعی کنید اطلاعات مفید و مورد نیاز آن ها را در اختیارشان قرار دهید و سپس مکالمه را به پایان برسانید.

اهداف واقع بینانه داشته باشید.

قبل از هرگونه اقدام برای بازاریابی تلفنی، باید به این موضوع واقف باشید که فروش فوری به این شیوه ، پدیده ای نادر است. افراد موردنظر شما کاملاً غریبه هستند و هیچ ایده ای در این باره که شما چه کسی هستید و اینکه می خواهید چه محصول یا خدمتی بفروشید، ندارند. مثلاً به جای تعیین این هدف که در مدت زمان X، Y مقدار از محصول یا خدمت خود را بفروشید، هدف واقع بینانه ای انتخاب نمایید؛ به گونه ای که برایتان قابل دستیابی باشد.

در مجموع، بازاریابی تلفنی مهارتی است که در طول زمان کامل می شود و موارد ذکر شده باید در طولانی مدت و بصورت مداوم تمرین شوند تا خروجی های مناسبی برای شما به همراه داشته باشند.

به نظر شما چه نکات دیگری را باید در هنگام بازاریابی تلفنی رعایت کرد؟

منبع

نوشته ۵ نکته پیرامون بازاریابی تلفنی اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
https://www.sarvcrm.com/5-%d9%86%da%a9%d8%aa%d9%87-%d9%be%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86%db%8c/feed/ 0
نرم افزار CRM رایگان https://www.sarvcrm.com/%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-crm-%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86/ https://www.sarvcrm.com/%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-crm-%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86/#respond Sat, 04 Aug 2018 09:47:40 +0000 https://www.sarvcrm.com/?p=2810 همانطور که همه ما میدانیم معمولا هر چیز رایگان طرفداران زیادی دارد و گزینه رایگان در هر زمینه ای افراد را به خود جذب می کند. به طور مثال همه ساله در روز سینما چنان حجم کثیری از جمعیت در مقابل سینماهای کشور وجود دارد که در برخی موارد موجب شکسته شدن درب و هجوم […]

نوشته نرم افزار CRM رایگان اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
همانطور که همه ما میدانیم معمولا هر چیز رایگان طرفداران زیادی دارد و گزینه رایگان در هر زمینه ای افراد را به خود جذب می کند.

به طور مثال همه ساله در روز سینما چنان حجم کثیری از جمعیت در مقابل سینماهای کشور وجود دارد که در برخی موارد موجب شکسته شدن درب و هجوم مردم به سمت سالن های سینما می شود!!

حال به نظر شما  خوب نمی شود که یک ابزار سازمانی یعنی جایی که کسب سود و به تبع آن کاهش  هزینه ها بسیار اهمیت دارد رایگان باشد؟

اما جالب است بدانید که استفاده از نرم  افزار CRM رایگان کاری بسیار غلط است! شاید تعجب کنید! برای شما علت را می گویم.

وجود یک متخصص در کنار ما هنگام استفاده از نرم افزار CRM برای پیاده سازی خود نرم افزار و هم مفهوم CRM بسیار ضروری است که در حالت رایگان قطعا این امکان وجود ندارد. بنابراین علی رغم وقت و انرژی ای که کارکنان سازمان برای وارد کردن اطلاعات می گذارند ممکن است برخی فرایند های شرکت و یا اطلاعات تعاملی با مشتری وارد نرم افزار نشده باشند و یا حتی در بدترین حالت فرایند ها به اشتباه وارد شده باشند!

بنابراین زمان زیادی از کارکنان ما برای ورود اطلاعات گرفته شده است که قطعا برای ما هزینه بر بوده ولی در نهایت ما اطلاعات صحیحی از مشتری که بتوانیم گزارشات مناسب که به افزایش درامدهای کسب و کار ما کمک کند نداریم.

مشکلی که ذکر شد در حالتی است که ما هر چند به غلط از نرم افزار CRM استفاده کنیم. بسیاری از موارد استفاده از نرم افزار CRM رایگان خود باعث شکست آن در سازمان می شود. به این دلیل که معمولا مدیران ارشد توجه زیادی به آن نمی کنند و بصورت مداوم از گزارشات آن استفاده نمی کنند(چرا که در بسیاری موارد گزارشات اطلاعات صحیحی نشان نمی دهند)، کنترل نمی کنند که تمامی مشتریان بلقوه وارد نرم افزار شوند، اطلاعات مربوط به فروش های در جریان وارد نرم افزار شده باشد و بسیاری موارد دیگر. همه این موارد باعث می شود پس از مدتی بدنه سازمان که نرم افزار را به عنوان یک موجود مزاحم می بیند سعی کند آن را از مدار خارج کرده و نرم افزار CRM رایگان مفلوک، حامی خاصی ندارد که از این کار جلوگیری کند!

نقش نرم افزار CRM کمک به نیروهای سازمان ماست که بتوانند با هزینه کمتر درامد بیشتری را برای ما محقق کنند. برای به کارگیری یک نرم افزار CRM باید به این نکته توجه کرد که چه میزان از کسب و کار ما درگیر این نرم افزار خواهند شد و این کسب و کار چقدر برای ما ارزش دارد. فکر نمی کنم کسب و کارمان آنقدر بی ارزش باشد که بخواهیم همه اجزای آن را درگیر یک ابزار رایگان که خروجی های چندانی هم به ما نخواهد داد کنیم.

نظر شما چیست؟

نوشته نرم افزار CRM رایگان اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
https://www.sarvcrm.com/%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-crm-%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86/feed/ 0
هشت راهکار برای پیگیری موثر با مشتری- قسمت دوم https://www.sarvcrm.com/%d9%be%db%8c%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d9%85%d8%b4%d8%aa%d8%b1%db%8c%d8%a7%d9%86/ https://www.sarvcrm.com/%d9%be%db%8c%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d9%85%d8%b4%d8%aa%d8%b1%db%8c%d8%a7%d9%86/#respond Sat, 04 Aug 2018 07:59:47 +0000 https://www.sarvcrm.com/?p=4241 در اینجا استراتژی‌های مناسب پیگیری مشتریان را در قسمت اول ذکر کرده بودیم حالا این هفته سراغ قسمت دوم ماجرا می‌رویم.   ۵- به موقع و سر وقت تماس بگیرید                                                                        ارتباط خود را بد و بصورت اشتباه آغاز نکنید. به موقع تماس بگیرید. هرگز تماس پیگیری را بعد از موعد مقرر انجام ندهید. حتی یک […]

نوشته هشت راهکار برای پیگیری موثر با مشتری- قسمت دوم اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
در اینجا استراتژی‌های مناسب پیگیری مشتریان را در قسمت اول ذکر کرده بودیم حالا این هفته سراغ قسمت دوم ماجرا می‌رویم.

 

۵- به موقع و سر وقت تماس بگیرید                                                                       

ارتباط خود را بد و بصورت اشتباه آغاز نکنید. به موقع تماس بگیرید. هرگز تماس پیگیری را بعد از موعد مقرر انجام ندهید. حتی یک دقیقه هم دیر تماس نگیرید. احترام و سرعت عملی که در این کار از خود نشان می دهید، نشان از کیفیت و شخصیت شما، محصول و شرکت شماست.

۶- از اشتباهات معمول در صحبت کردن و آغاز صحبت که دیگر فروشندگان دچار آن می شوند، خودداری کنید

در زیر برای شما فهرستی از برخی موارد که فروشندگان از راه دور عموما مرتکب آنها شده و اشتباه می کنند را می آوریم:

برای پیگیری پروپوزال ارسال شده برای شما تماس گرفتم. تماس گرفتم ببینم احیانا مشکل یا سوالی ندارید؟ تماس گرفتم فقط ببینم آیا ایمیل من را دریافت کردید یا خیر؟ دلیل پیگیری من این بود که ببینم آیا تصمیم نهایی را گرفته اید یا خیر؟

منظور این نیست که این صحبت ها برای آغاز پیگیری موضوعاتی ضعیف هستند، بلکه منظور این است که این عبارات خیلی ضعیف و معمول و پیش پا افتاده هستند. یعنی هیچ کاری برای متمایز کردن شما نسبت به بقیه نمی کنند. بلکه شما را همانند بسیاری دیگر از فروشندگان جلوه می دهند که در تلاش برای یافتن یک مشتری دیگر هستند. یعنی نیاز به اندکی خلاقیت و نوآوری دارید.

۷- یک صحبت آغازین را برای گفتگوی پیگیری خود تدارک ببینید که شانسی برای جلب توجه مخاطب داشته باشد

برای ایجاد و خلق این نوآوری و جذابیت ۴ گام را باید پشت سر بگذارید. اول از همه خودتان را با نام کامل معرفی کنید. سپس نام شرکت خود را بیاورید و در واقع گام سوم است که شما را از دیگر رقبا متمایز می سازد.

به مخاطب یادآوری کنید که به چه منظور با وی تماس گرفته اید، یادآوری کنید اولین دلیل شما برای تماس پیگیری چه بوده است. این به معنای بازگشت و اشاره به تماس یکباره و بدون هماهنگی اولیه شما دارد، اشاره به ناراحتی یا ارزش افریده شده برای وی در آن تماس غیر منتظره قبلی. به عنوان مثال،

” آقای محمدی، من  بختیاری هستم و از شرکت  سرونو تماس می گیرم.  ، وقتی هفته پیش با هم صحبت کردیم، شما دو نگرانی داشتید. اول از همه اینکه  ذکر کردید که در حال حاضر اطلاعات مشتریان بسیار پراکنده در زونکن ها، فایل ها اکسل و دفترچه های فروشندگان است و شرکت به سختی می تواند از آنها گزارش دریافت کند و دوم اینکه برایتان شفاف نبود که حل این مشکل چقدر هزینه برای شما خواهد داشت .”

در این صحبت  آقای بختیاری با آقای محمدی دلیل موافقت وی برای داشتن این صحبت را یادآوری کرده است. وی این کار به این منظور انجام داده که می داند اغلب مشتریان بالقوه به شکلی دارای مشغولیت هستند؛ که موضوعات توافق شده گذشته را فراموش می کنند؛ یا اینکه شاید  ضرورت مطرح شده در هفته پیش در این هفته دیگر آنچنان اولویت زیادی را نداشته باشد. مسائل و موضوعات قبلی را به مشتری یادآوری کنید و به گام چهارم بروید.

“چیزی که در اینجا باید پیشنهاد دهم، دو موضوع مختلف است. اول اینکه ما آن موضوعات مورد نگرانی شما و چگونگی رفع آنها را با هم مرور و بازبینی می کنیم و دوم اینکه نگاهی دقیق تر به پروپوزال ارسال شده فعلی خواهیم داشت وسپس قدم های بعدی را با هم بررسی می کنیم. به نظرتون چطوره؟”

مشتریان عموما صورتجلسه و فرایندهای شفاف را خیلی بیشتر می پسندند. آنها خواهان ارتباط با فروشنده ای هستند که خیلی منظم بوده و وقت آنها را تلف نمی کند. آنها خواهان ارتباط با شخصی هستند که کنترل را در دست بگیرد و تماس را پیش ببرد. این کار به آنها اعتماد به نفس خوبی می دهد.

در پایان، توجه کنید که این فروشنده چگونه موضوع اصلی مطرح شده در تماس اول و همچنین ایمیل پیگیری خود را تکرار می کند. او تاکید می کند که “در صورت نیاز  اقدام بعدی برای پیشبرد کار را تعیین می  کند.” این در واقع یک ارتباط خوب و قوی بوده و مقاومت مشتری را کاهش می دهد.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با مدیریت ارتباط با مشتری

 

۸- مقاوم، لجوج، مودب و حرفه ای باشید، اما همانند یک آفت و بلا ظاهر نشوید

اگر از این فرمول پیروی کنید، در ۷۰% موارد مشتری در دستان و کنترل شماست. اما باز هم ۳۰% موارد باز می مانند که می تواند به دلایل مختلفی روی دهد. اگر مشتری در دسترس نبود، پیامی برای وی بگذارید تا بخوبی بداند که شما در ساعت تعیین شده با وی تماس گرفته اید. مثلا بگوئید،

“سلام  آقای محمدی، بختیاری هستم از شرکت سرونو که برای قرار صحبت خودمان در ساعت ۸:۴۵ تماس میگیرم. به نظر می رسد که برای چند دقیقه ای گرفتار هستی. اگر با من تماس نگیرید خودم تا ده دقیقه دیگر با شما تماس میگیرم. به هر حال شماره تماس من . . . هست.”

سپس، ۱۰ دقیقه دیگر با وی تماس بگیرید. دقیقا ۱۰ دقیقه دیگر تماس بگیرید. اگر وی باز هم در دسترس نبود، یک پیام دیگر با این مضمون بگذارید:

“سلام  آقای محمدی،  بختیاری هستم از شرکت  سرونو که برای قرار صحبت خودمان در ساعت ۸:۴۵ تماس میگیرم. به نظر هنوز مشغول هستی. لطفا هر وقت فرصت داشتی با شماره … با من تماس بگیر، در غیر اینصورت سعی می کنم قدری دیرتر با شاید بعد از ظهر با شما تماس بگیرم.”

اینگونه بی ادبی نکرده اید، اما پیگیر و لجوج ظاهر شده اید. حالا شانس و فرصتی به مشتری بالقوه خود برای تماس با خودتان بدهید. یک قانون معمول و مرسوم در این رابطه این زمان را حدود نیم روز در نظر می گیرد. مثلا ۴ ساعت می تواند زمانی کافی برای تماس گرفتن وی با شما باشد و همچنین در آن نشانی از بی صبری و عجله شما برای پیش بردن کار هم نیست. این نمونه ای است از چیزی که شما می توانید در این رابطه بیان کنید،

” آقای محمدی،  بختیاری هستم از شرکت  سرونو امروز چند بار تماس گرفتم اما تا الان موفق با صحبت کردن با شما نشدم. آخرین باری که با هم صحبت کردیم شما در رابطه با تاریخ انقضاء قرارداد و برخی از ماژول ها نگرانی داشتید. مطمئنم که نمی خواهید آن تاریخ به اتمام برسد و دیر شود . . . شماره تماس من . . . هست.”

توجه کنید که فروشنده چگونه به مشتری بالقوه در رابطه با تماس یادآوری می کند اما باعث نمی شود که وی احساس گناه یا خجالت بکند، یعنی می گوید، “با این وجود هنوز موفق به برقراری ارتباط با یکدیگر نشدیم”. همچنین توجه کنید که در رابطه با صحبت های اولیه خودشان و نگرانی های مشتری صحبت می کند. یعنی موجب می شود که مخاطب تصور کند که، “اوه . . . این قرارداد رو فراموش کردم . . . بهتر است زودتر تماس بگیرم.”

اگر این روش اثرگذار نبود، تا ۴ مرتبه دیگر تماس بگیرید، ولی بین هر بار تماس ۳ روز کاری فاصله را رعایت کنید. این کار پیگیری و لجاجت شما را نشان می دهد، اما نشانه ای از کمین کردن و مورد تعقیب قرار گرفتن مخاطب را به مشتری نشان نمی دهد. اگر پس از این باز هم پاسخی دریافت نکردید، احتمالا دیگر پاسخی نمی گیرید، اما تلاش خود را به اندازه کافی کرده اید.

در مورد راهکارهای تخصصی بیشتر بدانیم: نرم افزار CRM در موسسات مهاجرتی

نوشته هشت راهکار برای پیگیری موثر با مشتری- قسمت دوم اولین بار در نرم افزار CRM سرو پدیدار شد.

]]>
https://www.sarvcrm.com/%d9%be%db%8c%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d9%85%d8%b4%d8%aa%d8%b1%db%8c%d8%a7%d9%86/feed/ 0