روژا تجارت
شرکت روژا تجارت

وب سایت: www.roojatejarat.com
صنعت: صنعت ساختمان
دسته: B2B

درباره شرکت روژا تجارت

روژا تجارت، با هدف فعالیت در حوزه بازرگانی ( واردات – صادرات) و توزیع محصولات لوکس و تکنولوژی های به روز صنعت ساختمان تاسیس گردید.
فاز اول فعالیت کاری این شرکت با تامین و توزیع سخت افزارهای معماری (Architectural Hardware) با محوریت المان های کاربردی در نازک کاری و طراحی داخلی ساختمان، کلید خورد.

چالش ها

از جمله مشکلاتی که شرکت روژا تجارت با آن مواجه بود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • جمع آوری سوابق مشتریان
  • حفظ رابطه با مشتریان و در تماس بودن با آنها
  • کم شدن کنترل روی فرایندها با افزایش تعداد درخواست ها
  • فراموشی هایی که بعضا روی پروژه های کوچک به دلیل تمرکز روی پروژه های مهم روی می دادند
  • سختی گزارش گیری از فعالیت های روزانه کاربران

پیاده سازی راهکار

در فرایند فروش پروژه های بزرگ افراد زیادی از جمله طراح، پیمانکار، معمار و… تاثیرگذار هستند و لازم است تمامی این افراد در مدیریت فرایند فروش دیده شوند. بنابراین پیاده سازی به نحوی انجام شد که برخی افراد تعریف شده در سیستم بتوانند در فرصت های فروش پروژه های مختلف و با نقش های مختلف (تاثیرگذار، تصمیم گیر و ….) حضور داشته باشند.
همچنین برای مدیریت فرایند انجام پروژه ها نیز بخش مدیریت فعالیت ها راه اندازی شد که در آن پس از انجام فروش فعالیت های اصلی در پروژه تعریف شده و کاربر مسئول آن متصل می شود که بتوان اطمینان حاصل نمود هر پروژه با کیفیت مورد انتظار پیگیری و انجام می شود.

نتایج پیاده سازی

پس از گذشت حدود 2 سال استفاده از نرم افزار سی آر ام می توان به نتایج قابل توجهی از جمله از ایجاد نظم بالا در فرآیند فروش و پیگیری مشتریان، حفظ تاریخچه کامل مشتری، به صفر رسیدن فراموشی پیگیری های فروش کارشناسان، تسلط کامل روی کار کارشناسان فروش و کاهش هزینه های فرصت های از دست رفته اشاره کرد. به طوری که به نقل از مدیر عامل مجموعه (آقای برقعی) میتوان گفت بزرگ ترین فروش موفق شرکت روژا تجارت به دلیل پیگیری های منظم کارشناس مربوطه به مدت 1 سال از لحظه ایجاد سرنخ تا فروش موفق و به کمک SarvCRM بوده است.

صحبت پایانی

آقای فرزاد برقعی مدیر عامل مجموعه روژا تجارت:
همکاری با تیم سرونو همواره از تجربه های خوب ما بوده است. ارتباط مداوم با تیم سرونو (شامل برگزاری جلسات سالیانه به پیشنهاد خود تیم سرونو برای بررسی نیازهای جدید ما)، پشتیبانی خوب و حرفه ای و پاسخگویی بالا تیم پشتیبانی سرونو و آپدیت بودن مداوم نرم افزار از جمله مواردی هستند که همواره حس و تجربه خوبی به ما داده است به طوریکه مفهوم مشتری مداری را خود به طور کامل رعایت کرده اند. در نهایت توصیه همیشگی من به تمامی مدیران در هر صنعتی این است که در دنیای امروز بدون crm نمیتوان زندگی کرد!

فرزاد برقعی
shadow