فراز کمپرسور

شرکت فراز کمپرسور

وب سایت:
www.faraz-compressor.com
صنعت: تولید تجهیزات صنعتی
دسته: B2B

درباره شرکت فراز کمپرسور

فراز کمپرسور فعالیت خود را در سال 82 جهت رسیدن به دو هدف اصلی که ارائه خدمات آموزشی مهندسی و راه حل های تکنیکی بود، آغاز کرد. با علم به نقش حیاتی کمپرسورهای هوا در اکثر صنایع و همچنین برخی تجهیزات خاص، شرکت فراز تمرکز اصلی خود را بر روی کمپرسورهای هوا و ابزارهای دقیق اندازه گیری توسط یک واحد کارآمد و سازمان یافته مهندسی فروش، قرار داد. شرکت فراز کمپرسور، نماینده انحصاری و شریک تجاری شرکت های سرشناس اروپایی مانندBEKO Technology GmbH ، BERG Kompressoren GmbH، Inmatec GmbH وRenner kompressren GmbH در ایران می باشد و در سال 93 با تایید معاونت علمی فناوری رئیس جمهور ایران، فراز کمپرسور به عنوان شرکتی دانش محور شناخته شد و این امکان را پیدا کرد که دفتر خود را به پارک علمی و فناوری پردیس منتقل نماید.

چالش ها

با افزایش شرکت هایی که متقاضی استفاده از محصولات و خدمات فراز بودند، مدیریت فرایند فروش مشکل شده بود و احتمال آن وجود داشت که فعالیتی که باید برای یک مشتری انجام شود، فراموش شود. همچنین تهیه پیش فاکتور و بایگانی آن به روش سنتی و باعث کندی سرعت تیم فروش در دسترسی به اطلاعات مشتری و در نتیجه پاسخگویی به آنان شده بود. علاوه بر اینها جمع بندی گزارش های هفتگی و ماهانه فروش و مرور فروش های در دست روز به روز زمانبر تر می شد.

پیاده سازی راهکار

در ابتدا برای افزایش بهره وری تیم فروش و مدیریت موثرتر فرایند فروش استفاده از بخش های فرصت های فروش و پیش فاکتورهای سی آر ام در تیم فروش پیاده سازی شد. پس از مدتی که فرایند استفاده از ابزار برای صدور پیش فاکتورها بصورت کامل در تیم فروش اجرایی شد، استفاده از بخش های مدیریت وظایف و تماس ها برای پیگیری هرچه بهتر با مشتریان بالقوه آغاز شد تا اطمینان حاصل شود که گام های بعدی برای پیشبرد فروش به مشتریان بالقوه در زمان لازم برداشته خواهد شد. در نهایت بخش های فاکتورهای فروش و مدیریت پرداخت های مشتریان نیز راه اندازی شدند تا بتوان مطالبات از مشتریان را نیز با شفافیت بیشتری دنبال نمود.

نتایج پیاده سازی

در حال حاضر وضعیت تمامی فروش های در دست مشخص است، قدم بعد آنها برنامه ریزی شده و در نتیجه فرایند فروش بصورت کامل قابل مدیریت شده است. همکاران تیم فروش با سرعت بیشتری می توانند سوابق ارتباطی با مشتری را بررسی کرده و به درخواست های آنان پاسخ دهند.
همچنین لازم نیست زمانی به تهیه گزارش های هفتگی و ماهانه فروش اختصاص داده شود زیرا گزارش های مورد نیاز در نرم افزار ایجاد شده و در زمان های مورد نیاز به آنها مراجعه می شود.

صحبت پایانی

آقای مهدی صفری یزد مدیر عامل مجموعه فراز کمپرسور:
وقتی که پس از جلسات متعدد و طولانی با کارشناسان و مدیران شرکت سرو نو در نهایت، مجاب شدم تا از امکان تولید شده این شرکت در بستر پردازش ابری جهت مدیریت ارتباط با مشتریانمان استفاده کنیم، نگرانی های بسیاری را ازجمله امنیت اطلاعات شرکت، باگهای احتمالی در نرم افزار، قطعی و توقف در استفاده از برنامه و همچنین چگونگی خدمات و آموزشهای لازم از سوی سرو نو کماکان مشغله فکری من بود. اما اکنون پس از یکسال و نیم استفاده از خدمات این شرکت جوان، پویا و خلاق بایست صادقانه عرض کنم از این تصمیم و انتخاب راضی و خشنودم چراکه نتایج و اثرات حاصل از این مزیت در سازمان ما بسیار مشهود و ارزشمند بوده است.

مهدی صفری یزد
shadow