شرکت فراز کمپرسور

فراز کمپرسور

درباره شرکت فراز کمپرسور

فراز کمپرسور فعالیت خود را در سال 82 جهت رسیدن به دو هدف اصلی که ارائه خدمات آموزشی مهندسی و راه حل‌های تکنیکی بود، آغاز کرد. با علم به نقش حیاتی کمپرسورهای هوا در اکثر صنایع و همچنین برخی تجهیزات خاص، شرکت فراز تمرکز اصلی خود را بر روی کمپرسورهای هوا و ابزارهای دقیق اندازه‌گیری توسط یک واحد کارآمد و سازمان یافته مهندسی فروش، قرار داد. شرکت فراز کمپرسور، نماینده انحصاری و شریک تجاری شرکت‌های سرشناس اروپایی مانندBEKO Technology GmbH ، BERG Kompressoren GmbH، Inmatec GmbH وRenner kompressren GmbH در ایران می‌باشد و در سال 93 با تایید معاونت علمی فناوری رئیس جمهور ایران، فراز کمپرسور به عنوان شرکتی دانش محور شناخته شد و این امکان را پیدا کرد که دفتر خود را به پارک علمی و فناوری پردیس منتقل نماید.

چالش‌ها

با افزایش شرکت‌هایی که متقاضی استفاده از محصولات و خدمات فراز بودند، مدیریت فرآیند فروش مشکل شده بود و احتمال آن وجود داشت که فعالیتی که باید برای یک مشتری انجام شود، فراموش شود. همچنین تهیه پیش فاکتور و بایگانی آن به روش سنتی و باعث کندی سرعت تیم فروش در دسترسی به اطلاعات مشتری و در نتیجه پاسخگویی به آنان شده بود. علاوه بر این‌ها جمع بندی گزارش‌های هفتگی و ماهانه فروش و مرور فروش‌های در دست روز به روز زمانبر‌تر می شد.

فراز کمپرسور

وب سایت:
www.faraz-compressor.com
صنعت: تولید تجهیزات صنعتی
دسته: B2B

پیاده سازی راهکار

در ابتدا برای افزایش بهره وری تیم فروش و مدیریت موثرتر فرآیند فروش استفاده از بخش‌های فرصت‌های فروش و پیش فاکتورهای سی آر ام در تیم فروش پیاده‌سازی شد. پس از مدتی که فرآیند استفاده از ابزار برای صدور پیش فاکتورها به صورت کامل در تیم فروش اجرایی شد، استفاده از بخش‌های مدیریت وظایف و تماس‌ها برای پیگیری هرچه بهتر با مشتریان بالقوه آغاز شد تا اطمینان حاصل شود که گام‌های بعدی برای پیشبرد فروش به مشتریان بالقوه در زمان لازم برداشته خواهد شد. در نهایت بخش‌های فاکتورهای فروش و مدیریت پرداخت‌های مشتریان نیز راه اندازی شدند تا بتوان مطالبات از مشتریان را نیز با شفافیت بیشتری دنبال نمود.

نتایج پیاده سازی

در حال حاضر وضعیت تمامی فروش های در دست مشخص است، قدم بعد آن‌ها برنامه ریزی شده و در نتیجه فرآیند فروش به صورت کامل قابل مدیریت شده است. همکاران تیم فروش با سرعت بیشتری می‌توانند سوابق ارتباطی با مشتری را بررسی کرده و به درخواست‌های آنان پاسخ دهند.
همچنین لازم نیست زمانی به تهیه گزارش‌های هفتگی و ماهانه فروش اختصاص داده شود زیرا گزارش‌های مورد نیاز در نرم افزار ایجاد شده و در زمان‌های مورد نیاز به آن‌ها مراجعه می‌شود.

سخن پایانی

مهدی صفری یزد

آقای مهدی صفری یزد مدیر عامل مجموعه فراز کمپرسور:

وقتی که پس از جلسات متعدد و طولانی با کارشناسان و مدیران شرکت سرونو در نهایت، مجاب شدم تا از امکان تولید شده این شرکت در بستر پردازش ابری جهت مدیریت ارتباط با مشتریانمان استفاده کنیم، نگرانی‌های بسیاری را ازجمله امنیت اطلاعات شرکت، باگ‌های احتمالی در نرم افزار، قطعی و توقف در استفاده از برنامه و همچنین چگونگی خدمات و آموزش‌های لازم از سوی سرو نو کماکان مشغله فکری من بود. اما اکنون پس از یک‌سال و نیم استفاده از خدمات این شرکت جوان، پویا و خلاق بایست صادقانه عرض کنم از این تصمیم و انتخاب راضی و خشنودم چرا که نتایج و اثرات حاصل از این مزیت در سازمان ما بسیار مشهود و ارزشمند بوده است.