انرژی سازان

وب سایت:
صنعت: تولید قطعات صنعتی
دسته: B2B

درباره شرکت انرژی سازان

شرکت انرژی سازان از سال 1365 فعالیت خود را در زمینه تولید و تامین لوله و از سویی مشاوره شرکت های دولتی و سازمان ها آغاز کرد. در در سال های اخیر اولین سایت فروش لوله به صورت آنلاین که شامل مشخصات فنی جمع آوری شده حاصل از 30 سال تجربه راه اندازی شد. در حال حاضر نیز در زمینه صادرات به کشورهای همسایه به عنوان ارائه کننده بهترین کیفیت و قیمت فعالیت خود را ادامه داده است.

چالش ها

پس از گسترش بازار به علت افزایش تماس ها و سفارشات مشتریان، مدیریت آن ها بسیار دشوار شده بود و اکثر تماس ها فراموش می شدند. سفارشات دیر به دستشان می رسید که در نهایت نارضایتی مشتریان را به همراه داشت. تاریخچه از از تماس ها با مشتریان وجود نداشت و قیمت های ارائه شده به آن ها به طور کامل فراموش می شدند. بعضا نیز این مورد پیش می آمد که پیرو صحبت های قبلی با مشتری نباید با وی تماس گرفته می شد اما با فراموشی این موضوع و تماس با مشتری آنها این حس را می گرفتند که مجموعه به صحبت های پیشین با آنها اهمیت نمی دهد.

پیاده سازی راهکار

در ابتدای کار تصمیم بر این شد که فقط تماس ها و پیگیری ها در سیستم ثبت شود. پس از آن ارتباط میان نرم افزار CRM و درگاه ارسال پیامک را برقرار شد به این صورت که بعد از هر تماس مشتری و ثبت آن در سیستم، پیامک متناسب بصورت اتماتیک برای آن مشتری ارسال می شد. سپس فرایند ثبت پیش فاکتور و فاکتور نیز در داخل سی آر ام راه اندازی شد که بتوان کل فروش را بصورت یکپارچه از ابتدای مراجعه مشتری تا صدور فاکتور مدیریت نمود.

نتایج پیاده سازی

پیاده سازی نرم افزار CRM کمک کرده است که نتایج زیر در پارس آنلاین حاصل شود:

  • افزایش درصد موفقیت فرصت های فروش: بپس از مدت کوتاهی استفاده از نرم افزار با پیگیری های انجام شده از طرف تیم فروش، تعدادی از مشتریانی که فروش به آنها از دست رفته بود دوباره به سمت مجموعه برگشتند.
  • انتقال حس خوب به مشتری: با توجه به اینکه پیگیری ها به موقع و در زمان مناسب با مشتری انجام می شود مشتریان این حس را دریافت می کنند که کاملا با هریک از آنها بصورت متمایز رفتار می شود.
  • یکپارچه سازی اطلاعات مشتریان: اضافه شدن فرایند ثبت و صدور پیش فاکتور و فاکتور به CRM، موجب شد تمامی پیشینه خرید مشتریان به طور کامل و یکپارچه در یک سیستم در دسترس باشد.
  • توانایی دریافت گزارشات برای تصمیم گیری ها: گزارش های روزانه SarvCRM و همچنین سایر گزارشات روی فرصت های فروش، پیش فاکتورها و فاکتورهای فروش و ... به طور کامل عملکرد فروش را برای انجام تصمیم گیری های مقتضی نشان می دهند.

صحبت پایانی

آقای علیرضا متینی مدیر فروش مجموعه انرژی سازان:
استفاده از نرم افزار SarvCRM به علت امکانات زیاد و پشتیبانی حرفه ای از بهترین تجربه های ما بوده است. در ابتدای کار استفاده از نرم افزار به دلیل ناآشنایی با ابزار برایمان دشوار بود و استفاده از آن را اتلاف وقت می دانستم ولی در نهایت نتایج بسیار با ارزشی مانند تحت کنترل بودن کل فروش را برایمان به ارمغان آورد.

آقای علیرضا متینی
shadow