انرژی سازان

انرژی سازان

درباره شرکت انرژی سازان

شرکت انرژی سازان از سال 1365 فعالیت خود را در زمینه تولید و تامین لوله و از سویی مشاوره شرکت‌های دولتی و سازمان‌ها آغاز کرد. در در سال‌های اخیر اولین سایت فروش لوله به صورت آنلاین که شامل مشخصات فنی جمع آوری شده حاصل از 30 سال تجربه راه اندازی شد. در حال حاضر نیز در زمینه صادرات به کشورهای همسایه به عنوان ارائه کننده بهترین کیفیت و قیمت فعالیت خود را ادامه داده است.

چالش‌ها

پس از گسترش بازار به علت افزایش تماس‌ها و سفارشات مشتریان، مدیریت آن‌ها بسیار دشوار شده بود و اکثر تماس‌ها فراموش می‌شدند. سفارشات دیر به دستشان می‌رسید که در نهایت نارضایتی مشتریان را به همراه داشت. تاریخچه از تماس‌ها با مشتریان وجود نداشت و قیمت‌های ارائه شده به آن‌ها به طور کامل فراموش می‌شدند. بعضا نیز این مورد پیش می‌آمد که پیرو صحبت‌های قبلی با مشتری نباید با وی تماس گرفته می‌شد اما با فراموشی این موضوع و تماس با مشتری آن‌ها این حس را می‌گرفتند که مجموعه به صحبت‌های پیشین با آن‌ها اهمیت نمی‌دهد.

انرژی سازان

وب سایت:
صنعت: تولید قطعات صنعتی

دسته: B2B

پیاده سازی راهکار

در ابتدای کار تصمیم بر این شد که فقط تماس‌ها و پیگیری‌ها در سیستم ثبت شود. پس از آن ارتباط میان نرم افزار CRM و درگاه ارسال پیامک را برقرار شد به این صورت که بعد از هر تماس مشتری و ثبت آن در سیستم، پیامک متناسب بصورت اتوماتیک برای آن مشتری ارسال می‌شد. سپس فرآیند ثبت پیش فاکتور و فاکتور نیز در داخل سی آر ام راه اندازی شد که بتوان کل فروش را به صورت یکپارچه از ابتدای مراجعه مشتری تا صدور فاکتور مدیریت نمود.

نتایج پیاده سازی

پیاده سازی نرم افزار CRM کمک کرده است که نتایج زیر در پارس آنلاین حاصل شود:

  • افزایش درصد موفقیت فرصت‌های فروش: پس از مدت کوتاهی استفاده از نرم افزار با پیگیری‌های انجام شده از طرف تیم فروش، تعدادی از مشتریانی که فروش به آن‌ها از دست رفته بود دوباره به سمت مجموعه برگشتند.
  • انتقال حس خوب به مشتری: با توجه به اینکه پیگیری‌ها به موقع و در زمان مناسب با مشتری انجام می‌شود مشتریان این حس را دریافت می‌کنند که کاملا با هریک از آن‌ها به صورت متمایز رفتار می شود.
  • یکپارچه سازی اطلاعات مشتریان: اضافه شدن فرآیند ثبت و صدور پیش فاکتور و فاکتور به CRM، موجب شد تمامی پیشینه خرید مشتریان به طور کامل و یکپارچه در یک سیستم در دسترس باشد.
  • توانایی دریافت گزارشات برای تصمیم گیری‌ها: گزارش‌های روزانه SarvCRM و همچنین سایر گزارشات روی فرصت‌های فروش، پیش فاکتورها و فاکتورهای فروش و … به طور کامل عملکرد فروش را برای انجام تصمیم گیری‌های مقتضی نشان می‌دهند.

سخن پایانی

آقای علیرضا متینی

آقای علیرضا متینی مدیر فروش مجموعه انرژی سازان:

استفاده از نرم افزار SarvCRM به علت امکانات زیاد و پشتیبانی حرفه‌ای از بهترین تجربه‌های ما بوده است. در ابتدای کار استفاده از نرم افزار به دلیل ناآشنایی با ابزار برایمان دشوار بود و استفاده از آن را اتلاف وقت می‌دانستم ولی در نهایت نتایج بسیار با ارزشی مانند تحت کنترل بودن کل فروش را برایمان به ارمغان آورد.