مدیریت لیست ها

در صورتی که در منوی اصلی روی هر کدام از ماژول ها، برای مثال سرنخ ها، فرصت ها و یا پیش فاکتور ها کلیک کنید وارد صفحه اصلی آن ماژول خواهید شد.

در صفحه اصلی هر ماژول لیستی از رکوردهای مرتبط با آن ماژول را مشاهده خواهید کرد. برای مثال در صفحه اصلی حساب، لیست حساب های ثبت شده در سیستم را می بینید که به صورت دیفالت روی تاریخ ایجاد به صورت نزولی مرتب شده اند.. هر لیست شامل ستون های مختلفی است که براساس این ستون ها می توانید، آن را مرتب کنید. مثلا حساب ها را براساس حروف الفبای نام حساب و یا مسئول آنها می توانید مرتب کنید. به این منظور کافی است روی عنوان ستون مورد نظر کلیک کنید.

list

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید اگر روی ستون “نام حساب” کلیک کنید لیست شما براساس حروف الفبای حساب ها مرتب خواهد شد. توجه کنید که علامت فلش مانند کنار نام حساب، فلش رو به پایین را نشان می دهد. این به معنای آن است که به صورن نزولی مرتب شده اند. در صورتی که مایل باشید لیست را به صورتی صعودی مرتب کنید کافی است یک کلیک دیگر بر روی ستون نام حساب انجام دهید.

list2

تنظیم لیست:

در این صفحه شما می توانید چیدمان لیست دیفالت خود را تنظیم کنید. برای این کار لازم است روی گزینه تنظیمات کلیک کنید.

 

menu

 

در این قسمت تمامی فیلدهای ماژول مورد نظر نمایش داده می شوند و شما میتوانید با  drag and drop چیدمان منوی مورد نظر خود را انجام دهید و در نهایت گزینه ذخیره را کلیک کنید.

 

menu1

 

جستجوی کلی
در قسمت بالای صفحه اصلی هر ماژول، بخش جستجوی را مشاهده می­کنید. در این بخش می توانید هر فیلدی از حساب مورد نظر خود را جستجو کنید

 

serach

توجه کنید که نرم افزار به صورت اتوماتیک اطلاعات آخرین جستجوی شما را ذخیره خواهد کرد.برای مثال هر بار که وارد صفحه اصلی حساب (حساب به عنوان یک مثال ذکر شده است) شوید، لیست شما براساس جستجوی قبلی شما نشان داده خواهد شد. در صورتی که می­خواهید لیست به حالت اولیه خود بازگردد باید جستجوی خود را پاک کنید

جستجوی پیشرفته

اگر روی گزینه جستجوی پیشرفته در بالای صفحه اصلی ماژول مورد نظر کلیک کنید صفحه ای مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد:

serach2

در این قسمت با مشخص کردن جزئیات بیشتری می­توانید جستجوی دقیق تری انجام دهید و یا با اعمال فیلترهایی دسته مشخصی از اطلاعات را مشاهده نمایید. به نوعی گزارشی ساده در سیستم مشاهده نمایید به عنوان مثال می توانیم با استفاده از جستجوی پیشرفته تمامی حساب هایی را مشاهده کنیم که صنعت آنها حوزه خدمات است.

 •  Sarv CRM این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که اطلاعات جستجوی خود را ذخیره کنید. به این منظور یک نام برای جستجوی خود انتخاب کنید و آن را در قسمت “ذخیره کردن جستجو به عنوان” وارد نموده و روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

serach3

 • برای ذخیره تغییراتی که بعدا در جستجوی خود اعمال کرده اید کافی است روی دکمه ” به روزآوری” کلیک کنید. و همچنین در صورت تمایل به حذف جستجوی ذخیره شده روی گزینه “حذف” کلیک نمایید.

 

 • اگر می­خواهید براساس یک جستجوی ذخیره شده پیشین، لیست را مشاهده کنید کافی است از میان گزینه های “جستجوهای ذخیره شده” آیتم مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

serach4

 

 

گزینه های چیدمان

در قسمت پایین صفحه جستجوی پیشرفته گزینه ای تحت عنوان ” گزینه های چیدمان” را مشاهده خواهید کرد، روی آن کلیک کنید تا فیلدهای مربوط به آن را مشاهده کنید

 

chideman01

در این قسمت می­توانید تنظیمات مربوط به نمایش لیست را براساس ترجیحات خود تغییر دهید:

  1. از بین موارد مختلف موجود می­توانید انتخاب کنید که کدام ستون ها در لیست مورد نظر نمایش داده شوند و کدام ستون ها مخفی بمانند.
  2. انتخاب کنید که نمایش لیست به صورت پیش فرض براساس کدام ستون باشد.
  3. صعودی یا نزولی بودن ترتیب رکوردهای نمایش داده شده در لیست را مشخص کنید.

 

chideman

 

به روزآوری کلی

با استفاده از این امکان قادر خواهید بود تمام آیتم هایی که انتخاب کرده اید را به صورت همزمان و با یک کلیک به روزآوری (update) کنید. در نتیجه در زمانی که برای این کار باید صرف کنید، صرفه جویی خواهید کرد. برای این کا لازم اس گام های زیر را انجام دهید:

 • حساب هایی که می خواهید اطلاعات آنها را تغییر دهید را انتخاب کنید.(1)
 • روی آیکون سه نقطه کلیک کرده (2)و بر روی گزینه بروزآوری کلیک کنید.(3)
 • اطلاعات جدید فیلدی که می خواهید تغییر دهید را وارد کنید.(4)
 • روی گزینه “به روزآوری” کلیک کنید.(5)

update

 

 

update1

 

برای مثال می خواهید مسئولیت برخی حساب هایی را که به عهده یکی از کارکنان شماست به یکی دیگر از کارکنانتان انتقال دهید، به این منظور حساب های مورد نظر را از لیست انتخاب کنید و در قسمت به روزآوری کلی شناسه مسئول جدید را انتخاب کرده و روی دکمه” به روز آوری” کلیک نمایید..

عمل های اصلی لیست:

لازم به ذکر است با انتخاب چند رکورد در تمامی لیست ها، گزینه هایی مانند حذف، گرفتن خروجی، بروزرسانی کلی و … فعال می شود که می توان اعمال خاصی را به طور همزمان روی چند رکورد انجام داد.

main