مدیریت لیست ها

در صورتی که در منوی اصلی روی هر کدام از ماژول ها، برای مثال سرنخ ها، فرصت ها و یا پیش فاکتور ها کلیک کنید وارد صفحه اصلی آن ماژول خواهید شد.

در صفحه اصلی هر ماژول لیستی از رکوردهای مرتبط با آن ماژول را مشاهده خواهید کرد. برای مثال در صفحه اصلی حساب، لیست حساب های ثبت شده در سیستم را می بینید. هر لیست شامل ستون های مختلفی است که براساس این ستون ها می توانید، آن را مرتب کنید. مثلا حساب ها را براساس تاریخ ایجاد و یا مسئول آنها می توانید مرتب کنید. به این منظور کافی است روی عنوان ستون مورد نظر کلیک کنید.

list management

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید اگر روی ستون “تاریخ ایجاد” کلیک کنید لیست شما براساس تاریخ ایجاد سرنخ ها مرتب خواهد شد. توجه کنید که علامت فلش مانند کنار تاریخ ایجاد، فلش رو به بالا را نشان می دهد. این به معنای آن است که تاریخ ها به صورت صعودی مرتب شده اند. در صورتی که مایل باشید لیست را به صورتی نزولی مرتب کنید کافی است یک کلیک دیگر بر روی ستون تاریخ ایحاد انجام دهید. خواهید دید که فلش رو به پایین مشکی می شود. (شکل پایین)

list management

برای مشاهده هرکدام از رکوردهای موجود در لیست روی عنوان آن رکورد کلیک کنید تا صفحه مورد نظر باز شود. برای مثال وارد حساب پایا چوب کارا می شویم.

list management

در این قسمت برای مشاهده فرد بعدی روی گزینه علامت مشخص شده در شکل بالا کلیک کنید و در صورتی که میخواهید به لیست بازگردید گزینه >>بازگشت به لیست<< را انتخاب کنید.

جستجوی ساده

در قسمت بالای صفحه اصلی هر ماژول، بخش جستجوی ساده را مشاهده می­کنید. در این بخش براساس نام، ام دیگر می­توانید حساب مورد نظر خود را جستجو کنید.

list management

 • توجه کنید که نرم افزار به صورت اتوماتیک اطلاعات آخرین جستجوی شما را ذخیره خواهد کرد.برای مثال هر بار که وارد صفحه اصلی حساب (حساب به عنوان یک مثال ذکر شده است) شوید، لیست شما براساس جستجوی قبلی شما نشان داده خواهد شد. در صورتی که می­خواهید لیست به حالت اولیه خود بازگردد روی گزینه” پاک کردن” در پایین منوی جستجو کلیک کنید.

در صورتی که اگر می خواهید تمامی اطلاعات مربوط به خودتان را فقط در لیست مشاهده کنید کافی است گزینه “فقط آیتم های من” را با کلیک بر روی آن فعال کنید.

جستجوی پیشرفته

اگر روی گزینه جستجوی پیشرفته در بالای صفحه اصلی ماژول مورد نظر کلیک کنید صفحه ای مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد:

list management

در این قسمت با مشخص کردن جزئیات بیشتری می­توانید جستجوی دقیقتری انجام دهید و یا با اعمال فیلترهایی دسته مشخصی از اطلاعات را مشاهده نمایید. به نوعی گزارشی ساده در سیستم مشاهده نمایید به عنوان مثال می توانیم با استفاده از جستجوی پیشرفته تمامی حساب هایی را مشاهده کنیم که صنعت آنها حوزه خدمات است.

 • Sarv CRM این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که اطلاعات جستجوی خود را ذخیره کنید. به این منظور یک نام برای جستجوی خود انتخاب کنید و آن را در قسمت “ذخیره کردن جستجو به عنوان” وارد نموده و روی دکمه ذخیره کلیک کنید.
 • رای ذخیره تغییراتی که بعدا در جستجوی خود اعمال کرده اید کافی است روی دکمه ” به روزآوری” کلیک کنید. و همچنین در صورت تمایل به حذف جستجوی ذخیره شده روی گزینه “حذف” کلیک نمایید.
 • list managementاگر می­خواهید براساس یک جستجوی ذخیره شده پیشین، لیست را مشاهده کنید کافی است از میان گزینه های “جستجوهای ذخیره شده” آیتم مورد نظر خود را انتخاب نمایید.در قسمت پایین صفحه جستجوی پیشرفته گزینه ای تحت عنوان ” گزینه های چیدمان” را مشاهده خواهید کرد، روی آن کلیک کنید تا فیلدهای مربوط به آن را مشاهده کنیدlist management

  list management

  در این قسمت می­توانید تنظیمات مربوط به نمایش لیست را براساس ترجیحات خود تغییر دهید:

  1. از بین موارد مختلف موجود می­توانید انتخاب کنید که کدام ستون ها در لیست مورد نظر نمایش داده شوند و کدام ستون ها مخفی بمانند.
  2. انتخاب کنید که نمایش لیست به صورت پیش فرض براساس کدام ستون باشد.
  3. صعودی یا نزولی بودن ترتیب رکوردهای نمایش داده شده در لیست را مشخص کنید.

  به روزآوری کلی:

  در قسمت پایین صفحه و زیر لیست هر ماژول (برای مثال حساب) بخش “به روزآوری کلی” را می توانید مشاهده کنید. با استفاده از این امکان قادر خواهید بود تمام آیتم هایی که انتخاب کرده اید را به صورت همزمان و با یک کلیک به روزآوری (update) کنید. در نتیجه در زمانی که برای این کار باید صرف کنید، صرفه جویی خواهید کرد. برای این کار:

  1. حساب هایی که می خواهید اطلاعات آنها را تغییر دهید را انتخاب کنید.
  2. اطلاعات جدید فیلدی که می خواهید تغییر دهید را وارد کنید.
  3. روی گزینه “به روزآوری” کلیک کنید.

  برای مثال می خواهید مسئولیت برخی حساب هایی را که به عهده یکی از کارکنان شماست به یکی دیگر از کارکنانتان انتقال دهید، به این منظور حساب های مورد نظر را از لیست انتخاب کنید و در قسمت به روزآوری کلی شناسه مسئول جدید را انتخاب کرده و روی دکمه” به روز آوری” کلیک نمایید..

  list management