وظیفه

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که وظیفه چیست و چه تفاوتی با تماس و جلسه دارد؟ باید گفت که وظیفه هر چیزی را که از جنس تماس و جلسه نباشد شامل می شود. مانند ارسال پروپوزال، کاتالوگ، پیش فاکتور و….

برای ورود به صفحه اصلی وظایف از منوی بالای صفحه(نوار ماژول ها) روی گزینه “تقویم” کلیک کرده و گزینه “وظایف” را انتخاب کنید.

task0

در صفحه اصلی وظایف شما با سه قسمت جستجو، لیست وظایف و به روز آوری کلی روبه رو هستید

task1

task2

ایجاد وظیفه جدید

برای ایجاد وظیفه جدید می توان از دو طریق اقدام کرد:

راه اول: ازمنوی بالای صفحه(نوار ماژول ها) روی گزینه “تقویم” کلیک کرده و گزینه ” ایجاد وظیفه” را انتخاب کنید.

task3

در فرمی که برای ایجاد وظیفه مشاهده می کنید، فیلدهای زیر نشان داده شده است:

task4

وضعیت: در این قسمت مشخص می کنید که آیا وظیفه شروع شده است، در حال انجام است، تکمیل شده و یا ….

اولویت وظیفه: با مشخص کردن اولویت وظیفه ایجاد شده می توانید لیست وظایف مربوط به خود را بهتر مرتب کنید و برای مثال وظایف با اولویت بالا را در اول لیست مشاهده کنید.

مرتبط با: در این قسمت مشخص می کنید تماس شما مرتبط با کدام ماژول و کدام رکورد است تا در تاریخچه مشتری ثبت شود

یادآوری در نرم افزار: با فعال سازی این گزینه، می توانید مشخص کنید که نرم افزار چه مدت زمان قبل از زمان تعیین شده برای برقراری تماس به شما یادآوری کند.

 

راه دوم: شما با استفاده از زیر پنل ها می توانید یک وظیفه جدید را به سادگی برنامه ریزی کنید. برای این کار تنها لازم است زیر پنل مربوط به فعالیت ها را در انتهای صفحه بازکرده و ایجاد وظیفه را انتخاب کنید. صفحه ای به شما نشان داده خواهد شد که می توانید اطلاعات را در آن وارد کنید و سپس آن را ذخیره کنید.

task5

 

بستن وظیفه

فرض کنید برای یکی از مشتریان خود وظیفه ای تنظیم کرده اید تا پیش فاکتور برایش ارسال کنید. زمانی که وظیفه را انجام دادید، می خواهید آن را در نرم افزار به روز کنید.

  • روی وظیفه ای که برنامه ریزی کرده بودید کلیک کنید.

حالا روی گزینه “بستن ” کلیک کنید

task6

 

شما می توانید در صورتی که وظیفه انجام شده است، دکمه ضربدر را انتخاب کرده و وظیفه خود را ببندید.

در این روش صفحه ای در مقابل شما نشان داده می شود که وضعیت وظیفه شما را به صورت خودکار به انجام شده تغییر می دهد و نوشتن توضیحات را ممکن می کند. در این مرحله با انتخاب دکمه ذخیره وظیفه شما بسته می شود.

task7

چطور یک وظیفه را به همکارم محول کنم؟

توجه کنید که گاهی می توانید وظیفه جدید ایجاد کنید و مسئولیت انجام آن را به دیگر همکار خود واگذار کنید. به این منظور کافی است در فیلد مربوط به ” مسئول” نام همکار خود را از لیست انتخاب کنید. در این صورت این وظیفه در لیست وظائف شخص مورد نظر قرار خواهد گرفت.

task8

برای مثال ممکن است که شما زمانی که همکارتان برای صرف چای به آشپزخانه رفته است به جای او به تلفن پاسخ دهید . پشت خط، مشتری از شما می خواهد که برای او لیست قیمت محصولات خود را بفرستید. شما در حالی که در حال پاسخگویی به او هستید، نام او را در سیستم جستجو می کنید و در زیر پنل مربوط به این فرد یک وظیفه ایجاد و به همکار خود ارجاع می دهید. همه چیز خیلی راحت پیش خواهد رفت. این کار را به طور مشابه برای تماس و جلسات نیز می توان انجان داد.