وظیفه

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که وظیفه چیست و چه تفاوتی با تماس و جلسه دارد؟ باید گفت که وظیفه هر چیزی را که از جنس تماس و جلسه نباشد شامل می شود. مانند ارسال پروپوزال، کاتالوگ، پیش فاکتور و….

برای ورود به صفحه اصلی وظایف از منوی بالای صفحه(نوار ماژول ها) روی گزینه “تقویم” کلیک کرده و گزینه “وظایف” را انتخاب کنید.

ایجاد وظیفه جدید

برای ایجاد وظیفه 3 روش کلی را به شما نشان می دهیم. (دقت داشته باشید راه دوم برای برنامه ریزی وظیفه کمی سریعتر  می باشد).

راه اول: شما با استفاده از منوی بالای صفحه می توانید یک وظیفه جدید را برنامه ریزی کنید.

نشانگر ماوس را بر روی گزینه “تقویم” نوار بالای نرم افزار (نوار ماژول ها) برده و سپس روی گزینه “ایجاد وظیفه” کلیک کنید و یا با کلیک روی “ایجاد سریع”، وظیفه را تنظیم می کنیم.

task1

task2

در فرمی که برای ایجاد وظیفه مشاهده می کنید، فیلدهای زیر نشان داده شده است:

 

task3

موضوع: به طور خلاصه عنوان میکنید که وظیفه برای چه موضوعی تنظیم شده است. (وظیفه ارسال کاتالوگ و …)

وضعیت: در این قسمت مشخص می کنید که آیا وظیفه شروع شده است، در حال انجام است، تکمیل شده و یا ….

مهلت انجام: بیانگرمهلت زمان وظیفه می باشد

مرتبط با: در این قسمت مشخص می کنید تماس شما مرتبط با کدام ماژول و کدام رکورد است تا در تاریخچه مشتری ثبت شود

یادآوری در نرم افزار: با فعال سازی این گزینه، می توانید مشخص کنید که نرم افزار چه مدت زمان قبل از زمان تعیین شده برای برقراری تماس به شما یادآوری کند.

اولویت وظیفه: با مشخص کردن اولویت وظیفه ایجاد شده می توانید لیست وظایف مربوط به خود را بهتر مرتب کنید و برای مثال وظایف با اولویت بالا را در اول لیست مشاهده کنید.

 

راه دوم: شما با استفاده ازتایم لاین می توانید یک وظیفه جدید را زیر حساب، فرصت ، سرنخ و…به سادگی برنامه ریزی کنید. برای این کار تنها لازم است زیر پنل مربوط به فعالیت ها را در انتهای صفحه ی مربوط به ماژول مورد نظر بازکرده و ایجاد وظیفه را انتخاب کنید. صفحه ای به شما نشان داده خواهد شد که می توانید اطلاعات وظیفه خود را در آن وارد کنید و سپس آن را ذخیره کنید

task4

بستن وظیفه

توجه کنید وضعیت وظیفه ای ای که تنظیم کردید را باید به روز کنید. بنابراین در صورتی که وظیفه (مثلا ارسال کاتالوگ) انجام شده است، آیکون تیک را کلیک کرده و وظیفه خود را ببندید.

task5

چطور یک وظیفه را به همکارم محول کنم؟

توجه کنید که گاهی می توانید وظیفه جدید ایجاد کنید و مسئولیت انجام آن را به دیگر همکار خود واگذار کنید. به این منظور کافی است در فیلد مربوط به ” کاربر” نام همکار خود را از لیست انتخاب کنید. در این صورت این وظیفه در لیست وظائف شخص مورد نظر قرار خواهد گرفت.

task6

برای مثال ممکن است که شما زمانی که همکارتان برای صرف چای به آشپزخانه رفته است به جای او به تلفن پاسخ دهید . پشت خط، مشتری از شما می خواهد که برای او لیست قیمت محصولات خود را بفرستید. شما در حالی که در حال پاسخگویی به او هستید، نام او را در سیستم جستجو می کنید و در زیر پنل مربوط به این فرد یک وظیفه ایجاد و به همکار خود ارجاع می دهید. همه چیز خیلی راحت پیش خواهد رفت. این کار را به طور مشابه برای تماس و جلسات نیز می توان انجان داد.