تماس ها

برای ورود به صفحه اصلی تماس ها نشانگر ماوس را بر روی گزینه “تقویم” نوار بالای نرم افزار (نوار ماژول ها) برده و سپس روی گزینه “تماس ها” کلیک کنید.

 

call0

در صفحه “تماس ها” شما با سه بخش جستجو، لیست تماس ها و به روز آوری کلی روبه رو هستید.

call01

call02

برنامه ریزی تماس

برای برنامه ریزی تماس دو روش را به شما نشان می دهیم. شاید راه دوم برای برنامه ریزی تماس کمی سریعتر باشد.

راه اول: شما با استفاده از منوی بالای صفحه می توانید یک تماس جدید را برنامه ریزی کنید.

 

call

در فرم مربوط به برنامه ریزی تماس فیلدهای زیر را مشاهده خواهید کرد:

call1

وضعیت : در این قسمت وضعیت تماس که انجام شده است یا هنوز در حالت برنامه ریزی شده است را مشخص می کنید.

یاد آوری در نرم افزار : با فعال سازی این گزینه، می توانید مشخص کنید که نرم افزار چه مدت زمان قبل از زمان تعیین شده برای برقراری تماس به شما یادآوری کند.

call03

پیامک یاداوری به کاربر : مانند حالت قبل اینبار نرم افزاراز طریق ارسال پیامک به شما تماس های مهمی که احتمال حضور در شرکت یا  دسترسی به نرم افزار را می دهید، یادآوری می کند.

مرتبط با: در این قسمت مشخص می کنید تماس شما مرتبط با کدام ماژول و کدام رکورد است تا در تاریخچه مشتری ثبت شود.

call2

 

اضافه کردن مدعوین:

در این قسمت می توانید دیگر همکاران خود و یا حتی شخصی که قرار است با او تماس برقرار سازید را مشخص کنید برای این منظور:

  1. نام شخص مورد نظر خود را وارد کنید.
  2. روی گزینه جستجو کلیک کنید. .
  3. از جستجوی انجام شده نام و نام خانوادگی شخص مورد نظر را انتخاب کنید

شاید با خود بگویید مگر برای تماس هم کسی را دعوت می کنند؟ پاسخ این است که شاید شما آنقدر پیشرفته باشید که با دیگران ویدئو کنفرانس برگزار می کنید. یا می خواهید مدیر خود یا هم گروهی های خود را از وضعیت تماسی که میگیرید آگاه کنید. البته باید بدانید که مهمترین دلیل برای دعوت کردن فرد مورد نظر البته این است که کار شما کمتر شود. می پرسید چطور؟ باید بگوییم در این صورت زمانی که روی تماسی که برای خود تنظیم کرده اید کلیک کنید، دیگر لازم نیست به دنبال شماره تماس فرد مورد نظر بگردید و با چند کلیک سرگردان شوید.

هشدار: اگر هنگام ذخیره کردن تماس، روی گزینه “ارسال دعوت نامه” کلیک کنید، برای فردی که دعوتش کردید، یک دعوتنامه به صورت ایمیل ارسال می شود. اگر نمی خواهید این اتفاق بیفتد، کافی است فقط روی گزینه “ذخیره” کلیک کنید.

call3

 

راه دوم: شما با استفاده از زیر پنل ها می توانید یک تماس جدید را به سادگی برنامه ریزی کنید. برای این کار تنها لازم است زیر پنل مربوط به فعالیت ها را در انتهای صفحه بازکرده و برنامه ریزی تماس را انتخاب کنید. صفحه ای به شما نشان داده خواهد شد که می توانید اطلاعات تماس خود را در آن وارد کنید و سپس آن را ذخیره کنید.

call4

نکته: فرق این روش با روش قبلی این است که در این حالت قسمت “مرتبط با” اتوماتیک پر می شود و لازم نیست مانند حالت قبل به طور دستی انتخاب کنید

 

بستن تماس

فرض کنید برای یکی از مشتریان خود تماسی تنظیم کرده اید تا محصول جدید خود را معرفی کنید. زمانی که تماس را انجام دادید، می خواهید آن را در نرم افزار به روز کنید .

  • روی تماسی که برنامه ریزی کرده بودید کلیک کنید.

حالا روی گزینه “بستن ” کلیک کنید.

call5

این تماس خودش باز می شود، وضعیتش روی گزینه “انجام شده” قرار می گیرد و در صورتی که لازم باشد می توانید خلاصه صحبت های انجام شده را در توضیحات وارد نموده و سپس روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید.

 

شما می توانید در صورتی که تماس انجام شده است، دکمه ضربدر را انتخاب کرده و تماس خود را ببندید.

call6

در این روش صفحه ای در مقابل شما نشان داده می شود که وضعیت تماس شما را به صورت خودکار به انجام شده تغییر می دهد و امکان نوشتن توضیحات تماس را به شما می دهد. در این مرحله با انتخاب دکمه ذخیره تماس شما بسته می شود.