تماس ها

برای ورود به صفحه اصلی تماس ها نشانگر ماوس را بر روی گزینه “تقویم” نوار بالای نرم افزار (نوار ماژول ها) برده و سپس روی گزینه “تماس ها” کلیک کنید.

تنظیم تماس

برای برنامه ریزی تماس 3 روش کلی را به شما نشان می دهیم. (دقت داشته باشید راه دوم برای برنامه ریزی تماس کمی سریعتر  می باشد).

راه اول: شما با استفاده از منوی بالای صفحه می توانید یک تماس جدید را برنامه ریزی کنید.

نشانگر ماوس را بر روی گزینه “تقویم” نوار بالای نرم افزار (نوار ماژول ها) برده و سپس روی گزینه “تنظیم تماس” کلیک کنید و یا با کلیک روی ایجاد سریع، تماس را تنظیم می کنیم.

calls1

 

calls2

در فرم مربوط به تنظیم تماس فیلدهای زیر را مشاهده خواهید کرد:

calls3

موضوع: به طور خلاصه عنوان میکنید که تماس برای چه موضوعی تنظیم شده است. (تماس پیگیری فروش و …)

وضعیت: در این قسمت مشخص می کنید که آیا تماس در مرحله برنامه ریزی است و یا انجام شده است.

یادآوری در نرم افزار: با فعال سازی این گزینه، می توانید مشخص کنید که نرم افزار چه مدت زمان قبل از زمان تعیین شده برای برگزاری تماس به شما و دیگر مدعوین یادآوری کند.

پیامک یاداوری به کاربر: با فعال سازی این گزینه، می توانید مشخص کنید که نرم افزار چه مدت زمان قبل از زمان تعیین شده برای برگزاری تماس به شما پیامک یاداوری ارسال کند.

زمان: بیانگر زمان تماس می باشد

مرتبط با: در این قسمت مشخص می کنید که تماس ای که قرار است تنظیم کنید مرتبط با کدام ماژول ( سرنخ، حساب، فرصت و…) است.  سپس رکورد مورد نظر را انتخاب می کنید.

calls4

اضافه کردن مدعوین:

در این قسمت می توانید دیگر همکاران خود و شخصی که قرار است با او تماس داشته باشید را دعوت کنید. برای این منظور:

  1. نام شخص مورد نظر خود را وارد کنید.
  2. روی گزینه جستجو کلیک کنید. از جستجوی انجام شده نام و نام خانوادگی شخص مورد نظر را انتخاب کنید.
  3. مشاهده خواهید کرد که نام شخص مورد نظر در لیست قرار گرفته است. سپس گزینه اضافه کردن را انتخاب کنید.

 

calls5

توجه کنید که در صورتی که روی گزینه ” ارسال دعوتنامه” کلیک کنید، Sarv CRMبه صورت خودکار برای شخص مورد نظر اطلاعات مربوط به تماس، مانند تاریخ ساعت و مدت زمان آن را ایمیل خواهد کرد. اگر نمیخواهید شخص مورد نظرتان ایمیل دریافت کند، کافی است پس از دعوت کردن او روی گزینه “ذخیره” کلیک کنید

calls6

راه دوم: شما با استفاده ازتایم لاین می توانید یک تماس جدید را زیر حساب، فرصت ، سرنخ و…به سادگی برنامه ریزی کنید. برای این کار تنها لازم است زیر پنل مربوط به فعالیت ها را در انتهای صفحه ی مربوط به ماژول مورد نظر بازکرده و برنامه ریزی تماس را انتخاب کنید. صفحه ای به شما نشان داده خواهد شد که می توانید اطلاعات تماس خود را در آن وارد کنید و سپس آن را ذخیره کنید.

calls7

نکته: فرق این روش با روش قبلی این است که در این حالت قسمت “مرتبط با” اتوماتیک پر می شود و لازم نیست مانند حالت قبل به طور دستی انتخاب کنید.

راه سوم:

با کلیک روی زمان مورد نظر در تقویم میتوانید تماس خود را تنظیم کنید.

meeting8

 

 

calls8

بستن تماس

توجه کنید وضعیت تماس ای که تنطیم کردید را باید به روز کنید. بنابراین در صورتی که تماس برگزار شده است، آیکون تیک را کلیک کرده و تماس خود را ببندید.

calls9

در این روش صفحه ای در مقابل شما نشان داده می شود که وضعیت تماس شما را به صورت خودکار به برگزار شده تغییر می دهد و امکان نوشتن توضیحات تماس به شما داده می شود. در این مرحله با انتخاب دکمه ذخیره تماس شما بسته می شود.

calls10