مدیریت پروژه ها

project1

با استفاده از قابلیت های این ماژول می توانید یک پروژه جدید تعریف و وظایف و فعالیت های مربوط به آن را ایجاد و به افراد مورد نظر محول کنید. با این کار همکاری و تعامل بین اعضای مختلف درگیر در پروژه به فعالیتی ساده و قابل پیگیری تبدیل خواهد شد. یک پروژه می تواند در رابطه با یک مشتری، یک فروش باشد و یا یک پروژه داخلی برای پیشبرد کارهای شرکت خودتان باشد.

چه زمانی مناسب است که یک پروژه تعریف کنم؟

وقتی می خواهید کار بزرگی انجام دهید که حداقل دو نفر باید روی آن کار کنند و این وظیفه بزرگ به چند زیر مجموعه شکسته می شود، در این مواقع با استفاده از “ایجاد پروژه” می ­توانید تقسیم کار کرده و نحوه پیشرفت پروژه را مدیریت نمایید.

برای ایجاد یک پروژه لازم است، از منوی بالای صفحه روی گزینه “بیشتر” رفته و گزینه “پروژه” را انتخاب کنید. با کلیک بر روی ماژول پروژه ها و انتخاب گزینه” ایجاد پروژه” می توانید فیلد های مربوطه را با اطلاعات موردنظر پر و ذخیره کنید.

project2

فیلد های مهم پروژه

نام در این فیلد نام پروژه مورد نظر را تعریف می کنید.
نوع پروژه پروژه داخل شرکت یا خارج شرکت انجام می شود.
تاریخ شروع زمان شروع پروژه را انتخاب کنید.
وضعیت در این فیلد شما می توانید تعیین کنید که این پروژه که در حال تعریف آن هستید در کدام یک از مراحل پیش نویس،تخمین، تایید شده، در حال توسعه، منتشر شده، لغو شده و یا خطا می­باشد.
Last Paublished Version  شما تغییراتی که در برنامه و پیشرفت پروژه اعمال می کنید را باید منتشر نمایید تا سایرین بتوانند به آن دسترسی یابند.
مدیر پروژه کسی که مدیریت پروژه را بر عهده دارد ، نشان می دهد.
لینک می توانید آدرس مکانی را که اطلاعات مربوط به پروژه در آن قرار دارد را بیان کنید.
اهمیت می­ توانید به میزان اهمیت پروژه بین 1 تا 5 امتیاز دهید.
Working Version  در زمان پیشبرد هر پروژه باید آن را به روز نمایید، این بخش آن ویرایش را نشان می دهد که شما در حال انجام تغییر یا بروز آوریش هستید ولی هنوز منتشرش نکرده اید.

پس از ذخیره شما وارد صفحه پروژه ای که شروع به تعریف آن در سیستم کردید، می­ شوید.

در این صفحه شما مانند سایر صفحات اصلی ماژول ها با زیرپنل ها روبه رو هستید با این تفاوت که در این ماژول شما بایستی برای اینکه بتوانید در ادامه به افراد دسترسی های مختلفی بدهید، در ابتدا ویرایشگران و شرکت کنندگان در پروژه را انتخاب کنید تا در ادامه بتوانید در working version از آن استفاده کنید و سطوح مختلف دسترسی افراد را تعیین نمایید.در ادامه نیز می توانید حساب و فرصت مربوطه ای که برای آن پروژه تعریف می کنید را انتخاب کنید.

project3

در این مرحله شما باید بر روی گزینه working version کلیک کرده و وارد صفحه زیر شوید. سپس بر روی گزینه شماره 1 که در شکل نشان داده شده است، کلیک می ­کنید تا اجازه ویرایش جدول پیش رو که مهم ترین قسمت ایجاد پروژه شماست، حاصل شود.

project4

 

در نظر بگیرید شما برنامه ای جهت برگزاری سمینار دارید. پروژه ای به نام برگزاری سمینار در سیستم تعریف می­ کنید و در ادامه کارهای مختلف مربوط به آن را به صورت انواع فعالیت های مختلف با نام مورد نظر خود در جدولی که در زیر آورده شده است، وارد می­ کنید. شما باید کل پروژه را به عنوان فعالیت شماره 1 خود تعریف کنید و تاریخ و مدت زمان آن را (به تعداد روز) وارد کنید. از فعالیت بعدی شما با وارد کردن مدت زمان فعالیت ها (تعداد روزها) تاریخ فعالیت به صورت خودکار تصحیح می­شود. مرحله بعدی مشخص­ کردن وابستگی فعالیت هاست. شما می توانید پیش نیاز های لازم جهت هر فعالیت را به این ترتیب مشخص کنید.

project5

 

شما می توانید با استفاده ازگزینه 111 صفحه فعالیت های پروژه خود را ماکسیمایز کنید.

 

project6

هم چنین می توانید با کلیک بر روی علامت مداد در کنار ستون ها به صفحه زیر وارد شوید و تغییراتی در نام، تاریخ و توضیحات ایجاد کنید و حتی از این طریق می توانید، به افراد نقش های مختلف را واگذار کنید.

 

project7

project8

 

شما با استفاده از رنگ های رو به رو می توانید وضعیت فعالیت خود را مشخص کنید. 6

 

 

project9

سفید: تعریف نشده

نارنجی: شروع نشده

بنفش: انجام نشده

آبی: تکمیل شده

سبز: در حال انجام

در انتها فعالیت ها را ذخیره کنید و سپس دکمه انتشار را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه انتشار شما اجازه می دهید بقیه کاربران نیز پروژه مورد نظر را مشاهده کنند.