امکانات ویژه نرم افزار CRM

فروش های در دست در یک نگاه
این بخش گزارشی تصویری از فروش های در جریان شرکت است که به مدیران کمک می کند تا وضعیت تیم فروش را راحت تر پیگیری و کنترل نمایند.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری - مدیریت فروش

نوتیفیکیشن
با استفاده از این قابلیت می توانید از هرگونه فعالیتی که همکارانتان به شما محول نموده اند، از جمله وظایف، تماس ها، جلسات، نظرات و دیگر موارد مرتبط با خودتان مطلع گردید و متقابلاً فعالیت های محول شده را با این قابلیت به آنان یادآوری نمود.

نرم افزار CRM - نوتیفیکیشن

یکپارچگی با Outlook
با ایجاد یکپارچگی میان نرم افزار CRM با outlook می توانید هرگونه ایمیل ارسالی و دریافتی از مشتریان را در سابقه اطلاعاتی آن ها مشاهده نمایید.

نرم افزار CRM با outlook

ارسال فکس
نرم افزار این قابلیت را دارد تا پس از پایان مراحل مختلف بتوان نتیجه آن و گزارش کار را به مشتریان خود به اشتراک گذاشت. SarvCRM این امکان را دارد تا از طریق سینک شدن با fax.ir بتوان این اشتراک گذاری را به راحتی انجام داد. شما می توانید فکس های دریافتی و ارسالی را در سابقه اطلاعاتی مشتریانشان مشاهده نمایید.

نرم افزار CRM - پورتال مشتری

پورتال مشتریان
این قابلیت تدارک دیده شده تا مشتریان بتوانند درخواست سرویس و خدمات پس از فروش خود را به صورت اینترنتی اعلام نمایند و متقابلاً از زمان و نحوه ارائه این خدمات و سرویس ها مطلع گردند. همچنین شما می توانید لیست تمامی این درخواست ها و خدمات ارائه شده را در نرم افزار CRM بصورت یکپارچه مشاهده نموده و بروز نمایید.

نرم افزار CRM - پورتال مشتری

ارسال SMS
در صورتی که لازم است از درون نرم افزار CRM برای مشتریان خود SMS ارسال نمایید و یا از این روش همکارانتان را از وظیفه و یا رویداد مهمی باخبر کنید، می توانید حساب کاربری خود در SarvCRM را به پنل SMS خود در sms.ir متصل کرده و از داخل نرم افزار خود ارسال SMS را انجام دهید.

نرم افزار CRM - پورتال مشتری